معرفی برندگان جایزه کورتا اسکات کینگ

هر سال جایزه کتاب کورتا اسکات کینگ به بهترین کتاب های کودک که توسط نویسندگان و تصویرگران آفریقایی- آمریکایی خلق شده اند، تعلق می گیرد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از استاندارد، این جایزه که از سال 1969 شروع به کار کرده برای تجلیل از بهترین تلاش ها در حوزه ادبیات کودک و نوجوان اهدا می شود.

برندگان این رقابت هر سال از سوی کمیته ای از کتابداران و دیگر متخصصان حوزه کتاب کودک و با حمایت گروه تبادل رسانه ای و اتحادیه کتابداران آمریکا اهدا می شود.

در فهرست برندگان سال 2013 این جایزه برایان کولیر جای دارد. او که تاکنون جوایز متعددی را نصیب خود کرده و از 15 سال پیش در این زمینه مشغول کار است، جایزه تصویرگری کورتا اسکات کینگ را برای تصویرگری کتاب «من هم آمریکایی هستم» دریافت کرد. این کتاب برای کودکان 6 سال به بالا منتشر شده است. این کتاب یک شعر از لنگتسون هیوز شاعر فقید سیاهپوست را به تصویر درآورده است.

جایزه بخش نویسندگی هم به «دست در دست هم: 10 مرد سیاه که آمریکا را عوض کردند» نوشته آندرآ دیویس رسید. این کتاب تحقیقی زندگینامه 10 چهره برجسته سیاهپوست آمریکایی است و برای کودکان بالای 8 سال منتشر شده است.

این جایزه هر سال در ماه فوریه که ماه گرامیداشت تاریخ سیاهان آمریکا است، برندگان خود را معرفی می کند و به نام همسر فقید مارتین لوترکینگ اهدا می شود.

سال پیش قدیر نلسون برای کتاب «قلب و روح» در بخش نویسندگی و در بخش بهترین تصویرپردازی شین دبلیو اوانس نویسنده و تصویرپرداز کتاب کودک برای کتاب «زیر زمین: یافتن نور آزادی» انتخاب شده بودند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :