مرور خاطرات آزادسازی خرمشهر با کتاب های سوره مهر
انتشارات سوره مهر با نزدیک شدن به سالروز آزادسازی خرمشهر 18 اثر مکتوب خود در این زمینه را بازنشر کرد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از مهر، در آستانه سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر در جنگ تحمیلی ایران و عراق انتشارات سوره مهر برخی از آثار مربوط به این واقعه تاریخی و حماسی کشورمان را تجدید چاپ کرد.

در میان این آثار می‌توان به کتاب اسیر کوچک شامل خاطرات شفاهی غلامرضا رضازاده با مصاحبه و تدوین حسین نیری اشاره کرد که چاپ پنجم آن منتشر شده است.

کتاب‌های «آتش و خون در خرمشهر» شامل خاطرات سرهنگ دوم ستاد، خالد سلمان محمود کاظمی و «گردان گم شده» شامل خاطرات سرگرد عراقی عزالدین مانع نیز توسط محمد نبی ابراهیمی ترجمه شده و توسط این ناشر به چاپ سوم رسیده است.

کتاب «آخرین شب در خرمشهر» خاطرات سرهنگ عراقی کامل جابر با ترجمه فاتن سبزپوش نیز توسط سوره مهر به چاپ سوم رسیده است. از این مترجم همچنین اثری با عنوان «من در شلمچه بودم» شامل خاطرات سرهنگ عراقی ثامر عبدالله برای چهارمین بار به چاپ رسیده است.

«اعترافات» کتاب دیگری با موضوع آزادسازی خرمشهر است که به خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعزیز قادر السامرائی می‌پردازد و به همراه چاپ چهارم «خرمشهر در آتش» شامل خاطرات سرهنگ عراقی رضا الصیری و با ترجمه عبدالرسول رضاگاه به همراه چاپ ششم کتاب «در کوچه‌های خرمشهر» به کوشش مریم شانکی منتشر شده است.

کتاب «آزادی خرمشهر» از آثار دیگر سوره مهر است که به خاطرات سپهبد شهید علی صیاد شیرازی پرداخته و سعید فخرزاده مصاحبه و احمد دهقان تدوین آن را بر عهده داشته‌اند و برای سومین بار به چاپ رسیده است.

کتاب توفان سرخ نیز که شامل خاطرات سرهنگ عراقی عبدالعظیم الشکرچی با ترجمه عبدالرسول رضاگاه است، از سوی این ناشر به چاپ سوم رسیده است و به همراه چاپ چهارم «هم مرز با آتش» خاطرات حمید قبادی نیز به بازار کتاب عرضه شده است.

کتاب «پاییز 59» نیز عنوان کتاب خاطرات زهره ستوده با مصاحبه سیده اعظم حسینی و ناهید سلمانی است که با تدوین و نگارش سیده رقیه ابوالقاسمی نیز به چاپ هفتم رسیده است.

همچنین کتاب «خرمشهر خانه رو به آفتاب» شامل گفتگو با صدیقه زمانی همسر سردار شهید سیدعبدالرضا موسوی است که برای سومین بار به چاپ رسیده است و به همراه چاپ سوم کتاب «به داد ما برسید» که به ناگفته‌های نامه تاریخی علی شمخانی فرمانده سپاه خوزستان می‌پردازد و چاپ سوم کتاب «بزرگمرد کوچک» شامل خاطرات شفاهی قنبر علی بهارستان با مصاحبه و تدوین حسین نیری و چاپ چهارم کتاب «گل سیمین» شامل خاطرات سهام طاقتی با مصاحبه و تدوین ناهید سلیمانی و چاپ سوم «آخرین شلیک» شامل خاطرات کاظم فرامرزی با مصاحبه و تدوین سیدقاسم یاحسینی و چاپ ششم «یادداشت‌های سوسنگرد» شامل خاطرات شهید غلامرضا صادق‌زاده از دیگر آثار با موضوع واقعه خرمشهر است که سوره مهر منتشر و ارائه کرده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :