«مدح خورشید» گزیده‌ای از خاطرات مقام معظّم رهبری درباره‌ شخصیّت حضرت امام‌(ره)

«مدح خورشید» گزیده‌ای از خاطرات حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب درباره‌ شخصیّت حضرت امام خمینی‌(ره) است، که در 136 صفحه توسط انتشارات انقلاب اسلامی گردآوری شده است.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از فارس، کتاب مدح خورشید در بهار 91 تولید و در دو نوبت دیگر در سالهای 92 و 93 تجدید چاپ شده است. این کتاب گزیده‌ای از خاطرات حضرت آیت الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ شخصیّت حضرت امام خمینی‌(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی است، که در 136 صفحه توسط توسط انتشارات انقلاب اسلامی گردآوری و تدوین شده است.

فرازی از کتاب:

در آن لحظه‌اى که امام(ره) ناراحتّی قلبى پیدا کرده بودند، ما به شدّت نگران بودیم. وقتى که من رسیدم، ایشان انتظار و آمادگى براى بروز احتمالى حادثه را داشتند. بنابراین، مهمترین حرفى که در ذهن ایشان بود، قاعدتاً مىباید در آن لحظه حسّاس به ما مى‌گفتند. ایشان گفتند: قوى باشید، احساس ضعف نکنید، به خدا متّکى باشید، «اشدّاء على الکفّار رحماء بینهم» باشید، و اگر با هم بودید، هیچکس نمىتواند به شما آسیبى برساند. به نظر من، وصیت امام(ره) مى‌تواند در همین چند جمله خلاصه شود.

او واقعاً حکیم بود و مصداق کامل «صیرورت الانسان عالما عقلیّا مضاهیا للعالم العینى» محسوب مى‌شد. انسان احساس مى‌کرد که تمام حقایق عالم در وجود او منعکس بود. او چیزهایى را به وضوح و روشنى و با همان نورانیت نفسانى و نگاه رحمانى و حکمت خودش ـ نه با استدلال و تمهید مقدمات معمولى ـ مى‌دید و مى‌فهمید که دیگران عصازنان خودشان را به آن نقطه مى‌رساندند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :