مجموعه ای از داستان های کوتاه ، یک منهای یک منتشر شد
«یک منهای یک» با گردآوری و ترجمه‌ی سیروس قهرمانی توسط نشر مروارید منتشر شد. 

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و به نقل از نخستان ، یک منهای یک در برگیرنده داستان‌های کوتاه: استیون میلهاوزر، پریمو لوی، هان سیمسمون، اری دلوکاریال پل ب لافاژ، بن لوری، کالم توبین، اتگار کِرت، ریوکا گالکن و جیمز گرهام بالارد، منتشر شده در مجله ادبی نیویورکر است.
داستان‌های این مجموعه دو نقطه اشتراک دارند: اول آن‌که از هفته‌نامه ادبی نیویورکر انتخاب شده‌اند و دلیل دوم آن‌که از میان تعداد زیادی از داستان‌های این مجله، آن‌هایی را که از همه بیشتر با سلیقه شخصی‌ام همخوانی داشتند برای ترجمه انتخاب کردم، بدون نام نویسنده و سبک داستان و به همین علت از بعضی نویسندگان بیش از یک داستان انتخاب شده است.
پشت جلد کتاب می‌خوانیم:
«اگر براق کننده جوان‌ترم می‌کرد، خوش تیپ نشانم می‌داد، پوستم را صاف می‌کرد، دندان‌هایم را ردیف می‌کرد و شکل دماغم را تغییر می‌داد، می‌دانستم حقه فنی ترسناکی در کار است و به جای آن‌که مثل یک ابله فریب بخورم، با مشت آینه‌ها را خرد می‌کردم.
تصویر توی آینه اما بدون تردید خودم بودم؛ نه جوان، نه خوش‌تیپ، نه هیچ چیز ویژه‌ای، کمی قوز کرده، شکمی نسبتاً بزرگ، کیسه‌ای زیر چشم‌ها، از آن مردهایی که کسی دلش نمی‌خواهد شبیهش باشد.»
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :