مجرمان را بیاورید منتشر می‌شود
علی اکبر قاضی زاده مدرس حوزه ارتباطات و مترجم از انتشار ترجمه کتاب «مجرمان را بیاورید» نوشته هیلاری مانتل خبر داد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، قاضی زاده اظهار کرد: این اثر را می توان جلد دوم کتاب «تالار گرگ» دانست که چند سال پیش نیز با ترجمه من روانه بازار نشر شد.

وی افزود: کتاب حاضر دربردارنده روایتی از دوران پرآشوب بریتانیا در قرن شانزدهم میلادی است که با زبانی روایی و داستانی وقایع تاریخی دوره هنری هشتم را بیان می کند.

یکی از ویژگی های این اثر، معرفی و دسته بندی شخصیت های رمان است، قاضی زاده در این زمینه می گوید: این شخصیت‌ها با توجه به موقعیت سیاسی- اجتماعی و جایگاه‌ دسته‌بندی شده و در اول کتاب آورده ام تا خواننده راحت‌تر در متن ماجرا قرار گیرد.

وی با اشاره به چرایی انتخاب ترجمه این اثر گفت: دوران هنری هشتم دوره بسیار متلاطم و پرحادثه‌ای برای بریتانیا به شمار می آید که اطلاع از آنها برای نسل جوان و حتی افراد بزرگسال خالی از لطف نیست، این کتاب هم حوادث و دغدغه های مردم این دوره را به خوبی بیان می کند.

keyword=%D8%B9%D9%84%DB%8C+%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%B1+%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C+%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87+">قاضی زاده همچنین درباره دیگر ویژگی این کتاب توضیح داد: مانتل، نویسنده کتاب تلاش کرده  علاوه بر روایت یک داستان جذاب تاریخی، موضوعاتی مانند شیوه امرار معاش مردم، آداب و سنن مردم در قرن شانزدهم را نیز به تصویر بکشد.

وی یادآور شد: دسیسه هایی که توسط درباریان در دربار هنری هشتم رخ می دهد، زندگی اطرافیان و نزدیکان شاه و داستان هایی که در دل این موضوع رخ می دهد نیز از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب به آن اشاره شده است.

به گفته قاضی زاده، این کتاب همچنین از زندگی هنری هشتم اطلاعات جذابی به مخاطبان می دهد، این که او آدم هوسبازی بوده و زندگی اجتماعی سرگرم کننده و جالبی داشته اما در عین حال فردی بیرحم بوده که خشونت فراوانی داشته است.

وی با بیان این که نویسنده بیشتر از اینکه به سیاست و تاریخ توجه کند، جنبه های زندگی اجتماعی مردم آن دوران را بررسی کرده است گفت: خرافه هایی که در میان مردم آن دوران رواج داشته و زندگی بسیار مجلل کشیشان و وضع اداره کلیساها نیز در کتاب توضیح داده شده است.

کتاب «مجرمان را بیاورید» در 546 صفحه با بهای 22 هزار تومان از سوی انتشارات کتابسرای تندیس منتشر شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :