«لورکا در خیابان فرشته»و روایت داستان‌هایی زنانه
نخستین مجموعه داستان رعنا سلیمانی با عنوان «لورکا در خانه خیابان فرشته» منتشر شد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، سلیمانی گفت: این کتاب که از مجموعه «داستان امروز ایران» انتشارات افراز منتشر شده دربرگیرنده 12 داستان است و «خانم‌ها مقدم‌ترند»، «33 سالگی»، «هرتا» و «چمدان قرمز» برخی  داستان‌های این مجموعه را تشکیل می‌‌دهند. 

وی افزود: این داستان‌ها با زاویه‌های دید گوناگون روایت شده‌اند و درونمایه‌ آن‌ها به موضوع مرگ مربوط می‌شود و البته به نوعی مضامین فمنیستی هم در آن‌ها دیده می‌شود و می‌توان گفت موضوع اکثر داستان‌ها این مجموعه زن‌ها هستند.  داستان «هرتا» از این مجموعه هم یکی از آثار برگزیده در نخستین جشنواره ادبی ارسباران است. 

در بخشی از داستان «هرتا» در این مجموعه می‌خوانیم: «از بالا چشم‌های براقش را به خانم هرتا دوخت. لبخند ناشیانه‌ای زد. آرام‌آرام سرش را تکان داد. یک قدم عقب رفت. صورتش محو شد. ناگهان همه‌جا تاریک شد. صدای سوت زدن پسرش را شنید، همان آهنگ همیشگی‌اش؛ و صدای پایی که دور می‌شد، صدایی که همیشه او را وامی‌داشت تا احساس سرما کند.»

انتشارات افراز «لورکا در خیابان فرشته» در 104 صفحه، با شمارگان یک‌هزار و 100 نسخه و بهای پنج‌هزار و 600 تومان از سوی انتشارات افراز منتشر شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :