«فیض بوک» و  «زندان الرشید» همچنان پرمخاطب
انتشارات سوره مهر پرفروش‌های خود را در شش‌ماهه نخست سال اعلام کرد که بر این اساس برای چندمین‌بار «زندان الرشید» و «ضد» جزء صدرنشینان این فهرست عنوان شده‌اند.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از خبرآنلاین، انتشارات سوره مهر پرفروش‌های شش‌ماهه نخست سال خود را اعلام کرد که براساس آن مطابق چند ماه اخیر، کتاب‌های «لشکر خوبان» و «فیض‌بوک» در صدر این فهرست جای داشتند.


«فیض‌بوک»
، آخرین اثری است که از ناصر فیض، طنزپرداز نام‌آشنای کشور، منتشر شده است. این اثر که برای اولین‌بار در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده بود، دربردارنده 70 قطعه طنز است که بیشتر در قالب کلاسیک سروده شده و در آن زبان معیار و محاوره به کار رفته است. محتوای سروده‌ها بیشتر اجتماعی و سیاسی است که در آن موضوعات مختلف مرتبط با این دو حوزه مطرح می‌شود.


چند قطعه از این کتاب را در ادامه می​خوانید:

چرا از ترس می‌لرزی؟ نداریم!

قاچاق از جاده مرزی نداریم

برین بازار اگر پیداش کردین

نگفتم مشکل ارزی نداریم!

*

نه تقصیر منه نه مشکل از تو!

که بالا می‌کشه هر چیز یکهو

خودش چون میره نرخش رو به بالا

گذاشتن اسم خوبی روش، خودرو!

*

دارم از نرخ گزافش گله چندان که مپرس

«که چنان زو شده‌ام بی سرو سامان که مپرس»

تا زدم هر چه پس‌انداز خودم را به دلار

اُفت کرد آنقدَر این قیمت تومان که مپرس


کتاب «زندان الرشید» نیز نوشته محمدمهدی بهداروند است که خاطرات رئیس ستاد سپاه ششم نیروی زمانی سپاه، سردار علی‌اصغر گرجی‌زاده در سال 67 و سال‌های اسارت وی در زندان‌های عراق را روایت می‌کند. این اثر با روایت مقاومت خستگی ناپذیر سربازان ایران در جزایر مجنون به تاریخ، چهارم تیرماه سال 67، روز سقوط جزایر و تأثیرگذاری بسیار گسترده سردار شهید علی هاشمی آغاز می‌شود و با فرار سردار گرجی‌زاده و شهید هاشمی به نیزارهای جزیره مجنون ادامه می‌یابد. در همان حال با برخورد یک موشک هلی‌کوپتر بین این دو سردار دفاع مقدس جدایی افتاده و گرجی‌زاده بعد از 30 ساعت مخفی شدن، به اسارت عراقی‌ها در می‌آید.


سردارگرجی‌زاده مدت چهارماه فرماندهی خود بر قرارگاه سپاه ششم را از عراقی‌ها مخفی می‌کنند و بعد از چهارماه لو می‌رود. بعد از لو رفتن، مورد بدترین شکنجه‌ها قرار می‌گیرد. عراقی‌ها او را به «زندان الرشید» که مخوف‌ترین زندان عراقی‌ها بوده منتقل می‌کنند و هشت سال اسارت خود را در این زندان به سر می‌برد.


«نورالدین پسر ایران»
نوشته معصومه سپهری، «آه با شین» جلد دوم سه گانه محمدکاظم مزینانی درباره شاه، «کالک‌های خاکی» دربردارنده خاطرات سرلشکر عزیز جعفری به قلم گل علی بابایی و حسین بهزاد،  «ضد» جدیدترین اشعار فاضل نظری و «لشکر خوبان» از دیگر آثاری است که در این فهرست به آنها اشاره شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :