«فرزند پنجم» برای پنجمین بار به شهرکتاب آمد
رمان «فرزند پنجم» اثر دوریس لسینگ با ترجمه کیهان بهمنی توسط نشر افراز به چاپ پنجم رسید.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، دوریس لسینگ نویسنده انگلیسی برنده جایزه نوبل در شهر کرمانشاه ایران متولد شد و در شش سالگی به همراه خانواده راهی کشور زیمباوه که در آن روزگار از مستعمرات انگلستان بود، رفت.

او تا 14 سالگی به اجبار به مدرسه کاتولیک ها می رفت و پس از آن در خانه به ادامه تحصیل پرداخت. لسینگ در 15 سالگی خانه را ترک کرد و به عنوان پرستار کودکان مشغول به کار شد. در همین دوران با توصیه کارفرمایش مطالعه کتاب های سیاسی را شروع کرد و پس از آن به مرور به نوشتن پرداخت. او مدتی بعد از ازدواج اولش، به عضویت در باشگاه کتاب چپ که کلوپی سوسیالیستی بود، درآمد. به رغم گرایش های کمونیستی در آثار اولیه لسینگ، بعدها از عضویت در حزب کمونیست ابراز پشیمانی کرد.

«فرزند پنجم» را می توان در زمره موفق ترین آثار سری کتاب های این نویسنده با درون مایه علمی تخیلی دانست تا حدی که او پس از 12 سال، ادامه این داستان را در رمان دیگری تحت عنوان «دنیای بن» منتشر کرد.

خلاصه داستان این رمان بدین شرح است: زندگی «دیوید» و «هریت لُوات» زمزمه شکوهمند زیبایی ارزش های پاک و دل انگیز زندگی به دور از هیاهوی شهر است. اما آن گاه که فرزند پنجم آنها به دنیا می آید، سایه ترسناک و پلیدی بر زندگی آرام و خوش آنها می افتد. «بن» غول پیکر با چهره ای کریه و زشت، با قدرتی مهار نشدنی، مملو از نفرتی خشک ... .

چاپ پنجم کتاب «فرزند پنجم» در 208 صفحه، شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 11 هزار و 800 تومان به بازار نشر عرضه شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :