فراخوانی برای پدید آورندگان و اصحاب فکر و فرهنگ به مناسبت هفته کتاب
عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتشار فراخوانی از پدیدآورندگان و اصحاب فکر و فرهنگ خواست تا به مناسبت هفته کتاب روز پنج شنبه 29 آبان در حرکتی نمادین در کتابفروشی های سراسر کشور حضور به هم رسانند. 

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و به نقل از خبر آنلاین ؛ احمدمسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران و وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار فراخوانی از پدیدآورندگان و اصحاب فکر و فرهنگ خواست تا به مناسبت هفته کتاب روز پنج شنبه 29 آبان در حرکتی نمادین در کتابفروشی های سراسر کشور حضور به هم رسانند.
متن فراخوان مسجدجامعی به شرح زیر است:

کتاب در سنت فرهنگی ما، ارزش و اعتبار زیادی دارد و کتابخوانی در کلام بزرگان دینی و ملی ما همواره به عنوان رفتاری پسندیده، توصیه شده است. در دنیای جدید نیز «خواندن کتاب» از نشانه‌های پیشرفت جوامع شناخته می‌شود. با این همه کتابخوانی در زندگی روزمره ما ایرانیان جایگاه چندان محکمی ندارد و در سنجش با بسیاری از کشور‌ها پایین‌ است و این برای اکنونمان مایه تاسف و برای آینده ایران عزیزمان نگران کننده است.

افزون بر این کاهش خریدار و خواننده کتاب به صنعت نشر ایران نیز آسیب زده، باعث خواهد شد، برای‌‌ همان اندک کتابخوانان نیز ، نتوانند کتاب با ارزش تولید کنند. تولید فکر و کتاب ایرانی با دشواری مواجهه شده و ملتی با این پیشینه تاریخی عمدتا مصرف کننده محصولات فرهنگی دیگران خواهد شد.

بنابراین توجه همه کسانی را که چنین نگرانی و دغدغه ای دارند، به اندیشیدن در این زمینه جلب کرده و به عنوان حرکتی نمادین همزمان با هفته کتاب از همگان بویژه پدید آورندگان و اصحاب فکر و فرهنگ و اندیشه دعوت می‌کنیم در روز پنج شنبه 29 آبان با حضور در «کتابفروشی»‌های سراسر کشور، گامی کوچک و ارجمند در راه تشویق به خواندن کتاب بردارند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :