˝عشق در تبعید˝ به بازار کتاب رسید
به گزارش شهرکتاب اینترنتی به نقل از هنرآنلاین ؛ این کتاب که یکی از آثار برجسته بهاء طاهر نویسنده سرشناس مصری است، برنده جایزه بهترین رمان سال مصر در سال 1995 و برنده جایزه ادبی آلزیاتور ایتالیا در سال 2008 است.

رمان "عشق در تبعید" فاجعه کشتار صبرا و شتیلا در سال 1982 موجب شد بهاء طاهر به نگارش رمانی بپردازد که به خوبی گویای ابعاد وسیع این فاجعه باشد. به‌تصویر کشیدن وضعیت اندوه‌بار فلسطین به‌ویژه کشتار صبرا و شتیلا و محکوم کردن ناتوانی اعراب در واکنش به این حادثه، از جمله عواملی بودند که موجب شدند جایزه‌ آلزیاتور به این رمان تعلق گیرد. اتحادیه‌ نویسندگان عرب (اتحاد الکتاب ‌العرب) در سال 2007 فهرستی از 105 رمان برتر عربی در قرن بیستم منتشر کرد که رمان "عشق در تبعید" در رتبه‌ی نوزدهم آن قرار داشت.

"عشق در تبعید" رمانی رئالیستی است که درعین‌حال، جنبه‌های رمانتیک کم‌نظیری در آن دیده می‌شود. در این رمان مهم‌ترین مسائل جهان در دهه‌های 60 تا 80 میلادی به‌ویژه در کشورهای اروپایی و جهان عرب، بررسی شده‌اند و شیوه‌ روایت داستان به‌گونه‌ای است که آسیب‌های سیاسی و اجتماعی این دوران را به‌خوبی به خواننده منتقل می‌کند، از جمله انقلاب 1952 جمال عبدالناصر و پیامدهای آن، کودتای انور سادات و سیاست‌های سرکوبگرانه‌ او، کشمکش‌های دو جناح چپ و راست، تبعیض نژادی و تعامل ظالمانه با مهاجران در جوامع اروپایی، و از همه مهم‌تر مسأله‌ی فلسطین،جنگ داخلی لبنان و کشتار صبرا و شتیلا.

ترویج حس انسان‌دوستی و برادری و برابری میان نژادهای گوناگون از دیگر زیبایی‌های این رمان است. بنابراین با توجه به تمام ویژگی‌های یادشده، این رمان را می‌توان یکی از آثار برتر ادبیات عرب و حتی ادبیات جهان به‌شمار آورد.

انتشارات افراز رمان "عشق در تبعید" را در 320 صفحه و با تیراژ 1100 نسخه و بهای 18800 تومان منتشر کرده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :