صاحب کتاب‌های پرفروش دنیا به ایران آمد
«25 اصل حیاتی موفقیت» در ایران ترجمه شد تا جک کنفیلد صاحب هفت کتاب پرفروش در دنیا به اذعان کتاب گینس در ایران حضور یابد، کتابی که نویسنده توصیه می‌کند مخاطب هنگام خواندن زیر مطالب مهم را خط بکشند.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، جک کنفیلد در گفت‌و‌گوی خود در برنامه‌های مختلف تلویزیونی آمریکا می‌گوید: این کتاب تنها پر از ایده‌های خوب نیست، بلکه اصول جاودانه‌ای را بیان می‌کند که در طول تاریخ مورد استفاده مردان و زنان موفق بوده است. بیش از سی سال است که این اصول را بررسی و در زندگی خود به کار بسته‌ام. موفقیت چشمگیر من در حال حاضر، نتیجه به کار گرفتن روزانه این اصول از سال 1968 یعنی وقتی بود که شروع به یاد گرفتن آنها کردم.

صاحب آثار پرفروش نیویورک تایمز

کنفیلد
، خود را نویسنده و ویراستار بالغ بر شصت کتاب پرفروش با تیراژی بیش از یکصد میلیون نسخه می‌داند و ادامه می‌دهد: این کتاب‌ها به چهل و یک زبان زنده دنیا ترجمه شده است و نامم در کتاب رکوردهای گینس به خاطر حضور 7 کتاب در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز در تاریخ 24 می 1998 ثبت شده. طی 10 سال گذشته درآمد خالص سالیانه‌ام چندین میلیون دلار بوده و در منزلی زیبا در ایالت کالیفرنیا ساکنم. در تمام گفت‌گوهای تلویزیونی مشهور آمریکا شرکت کرده‌ام (از برنامه ایراد گرفته تا صبح به خیر آمریکا).

این نویسنده به ستون ویژه خود در یک هفته‌نامه نیز اشاره کرده و می‌گوید: میلیون‌ها نفر آن را می‌خوانند. بابت هر سخنرانی بیست و پنج هزار دلار می‌گیرم و طرف مشاوره پانصد شرکت برتر آمریکا (به انتخاب مجله فورچون) هستم. جوایز حرفه‌ای و شهروندی متعددی گرفته‌ام. رابطه بی‌نظیری با همسر و فرزندانم دارم و از سلامت، تعادل، شادی و آرامش درونی دائم برخوردارم.

ساختار کتاب

در کتاب«25 اصل حیاتی موفقیت»، برای آن که به سرعت با این اصول موثر آشنا شویم، ابتدا الزام پذیرش صد در صدی مسئولیت در قبال زندگی و نتایج آن را مرور خواهیم کرد. در این کتاب یاد خواهید گرفت که چطور هدف زندگی آرزوها و آنچه را واقعاً می‌خواهید، تبیین کنید. بعد خواهیم دید که چگونه می‌توانید باوری تزلزل‌ناپذیر نسبت به خودتان و رویاهایتان ایجاد کنید.

نویسنده در این کتاب بعد از گذران این مراحل، به شما کمک می‌کند که رویایتان را به مجموعه‌ای از هدف‌های عینی و یک نقشه اجرایی برای دست‌یابی به آنها تبدیل کنید. حتی به شما یاد خواهد داد که چطور نیروی باورنکردنی تایید و تصورات ذهنی را مهار کنید. نیرویی که از رازهای موفقیت تمام قهرمانان المپیک، کارآفرینان برجسته، رهبران جهانی و دیگران محسوب می‌شود.

عادات پر‌ارزش را پرورش دهید

ترس، یکی از معضلات زندگی بشر است که بر تمام اعمال آنها سایه دارد. در این کتاب چند اصل مهم وجود دارد که برای تحقق رویاهایتان به آن نیاز دارید. یاد خواهید گرفت که آنچه را می‌خواهید، طلب کنید، مخالفت‌ها را کنار بزنید، بازخورد بگیرید و واکنش نشان دهید. و در برابر موانعی که به نظر غلبه‌ناپذیر می‌رسند، استقامت به خرج دهید. سپس یاد خواهید گرفت که دور و بر خود را با افراد موفق پر کنید و نیز خواهیم دید که چطور می‌توانید مشکلات جسمی و عاطفی‌تان را حل کرده و تمام نواقص زندگی را با استفاده بهینه از انرژی ارزشمند خودتان برای نیل به اهداف‌تان، برطرف کنید.

کنفیلد درباره این کتاب می‌گوید: این کتاب به خوانندگان یاد می‌دهد تا عادات پرارزش موفقیت را در خود پرورش دهند، عاداتی که زندگی‌ را برای همیشه تغییر خواهند داد. مخاطبان با مطالعه این کتاب یاد می‌گیرند تا برای نبوغ ذاتی‌شان اهمیت قائل شده و برای آن وقت گذاشته و تمرکز ویژه‌ای داشته باشند.

در مجموع اصول بیست و پنج گانه موفقیت، شما را در خلق زندگی‌ای که همواره آرزویش را داشتید پیش خواهد برد، زندگی‌‌ای که شاید تاکنون نمی‌توانستید چطور به طور کامل به دست آورید.

اصول موفقیت در این کتاب به نحوی ارائه شده‌اند که به ترتیب پیش می‌روند. درست مثل رقم‌های یک قفل رمزدار، هم باید تمام ارقام را بدانید و هم ترتیب صحیح‌شان را. رنگ، نژاد، جنسیت و سن اهمیت ندارد. اگر رمز را بدانید، قفل باز خواهد شد.

بارها بخوانید

وی به خوانندگان کتابش اکیدا توصیه می‌کند هنگام مطالعه، زیر نکات مهم خط بکشند و آنچه را می‌خواهند به آن عمل کنند، در حاشیه کتاب یادداشت‌ کنند. بعد یادداشت و بخش‌هایی را که زیرش خط کشیده‌اید، بارها و بارها مرور کنند. تکرار، کلید اصلی یادگیری است. هر بار که این بخش‌ها را دوباره می‌خوانید، در واقع به خودتان یادآوری می‌کنید که برای رسیدن از جایی که هستید به جایی که می‌خواهید، به چه چیزهایی نیاز دارید. خواهید دید برای آن که یک ایده‌ی جدید به بخش طبیعی از شیوه تفکر و وجودتان بدل شود، بارها باید آن را تکرار کرد.

«25 اصل حیاتی موفقیت» را امیر‌محمد قدس شریفی ترجمه کرده و انتشارات گرایش تازه آن را در 352 صفحه به قیمت 15 هزار تومان به چاپ رسانده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :