شکوه‌ها و گلایه‌های شهرام ناظری در کتاب هفته خبر
شماره تازه هفته نامه کتاب هفته خبر به همراه گفتگو با شهرام ناظری منتشر شد.

شماره ۲۱ هفته نامه «کتاب هفته خبر» با پرونده ویژه ای درباره شهرام ناظری و به مناسب آماده انتشار شدن چند اثر تازه از ویو منتشر شد.

در این پرونده شهرام ناظری در گفتگو با سیدعبدالجواد موسوی درباره پنج سال سکوت خود و حاضر نشدن در فضای مطبوعات عنوان کرده است: گاهی وضعیت اجتماعی به گونه ای است که هنرمند خود به خود منزوی و کم کار می شود. صبر و طاقت ما هم حدی دارد. من در این سی و پنج سال از پیچ و خم های زیادی گذشته ام و در شرایط بسیار بدی کار کرده ام. الان وقتی می بینم خیلی از مسائل حل نشده اند و شرایط تغییر نکرده مایوس می شوم.

ناظری معتقد است: عملکرد رسانه ها در جهت فرهنگسازی نبوده. رسانه ها نتوانسته‌اند در این سال‌ها فرهنگ جامعه را بالا ببرند. نتوانسته‎اند به جوانان ما خط و مشی درست بدهند. به عنوان هنرمند هر چه رد جامعه می بینی آزارت می دهد. این مسائل کم کم هنرمند را گوشه نشین و منزوی می کند. من قبل از انقلاب، در حین و بعد از انقلاب همیشه پرکار و فعال بوده ام. تیپ کارم مشخص بوده، هدفم معلوم بوده، گروهی هم که با آنها کار کرده ام شناخته شده بوده اند... من با آن طرز فکر کارم را شروع کردم و به آن شیوه ادامه دادم. طبیعتا باید  این طرز فکر نستوه و خستگی ناپذیر می مان ولی در طی زمان طولانی، روز به روز  ناملایمات زیادتر می شود و در هر کاری با یک سری  مشکلات حل نشدنی مواجه میشوی کمکم آرمان ها و آرزوهایت می ریزد. هنرمند در این فضایی خسته می شود و احساس پوچی می کند.

ناظری همچنین در این مصاحبه با اشاره به برگزاری کنسرت موسیقی در پادگان دوکوهه در سال های ابتدای دفاع مقدس عنوان داشته است: اکیپ ما در سال های ابتدای انقلاب همه انقلابی بودند. هر کاری هم کردیم فقط به خاطر عقایدمان بود. به همین دلیل هم همیشه از آجا رانده و از اینجا مانده ایم. چه قبل انقلاب و چه بعد از آن همیشه در حاشیه بودیم. هرچ کس ما را آن وسط راه نمی داد. درست است که من زیاد کار کرده ام اما همه آنها به همت شخصی خودم بود و به قیمت ضربه هایی تمام شد که به خودم زده ام.

در این پرونده همچنین یادداشت هایی از داریوش طلایی، اردشیرکامکار، بهروز غریب پور و... درباره هنر ناظری منتشر شده است.

کتاب هفته خبر در این شماره خود  و در بخش ادبیات اشعاری از جواد کنجعلی  و محمد سعید شاد را به همراه ترجمه اسدالله امرایی از  از داستان پیرمرد سرپل از ارنست همینگوی را منتشر کرده است.

گفتگو با حافظ میرآفتابی درباره  آموزش تصویرگری به کودکان و نگاه حافظ میرآفتابی از سی و سومین جشنواره تئاتر فجر نیز از دیگر مطالب این شماره کتاب هفته خبر است.

در بخش یادداشت های هفتگی نیز صادق زیبا کلام به بهانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مهرزاد دانش به بهانه کمرنگ بودن انقلاب و چهره ها آن در سینمای ایران و جویا جهانبخش به مناسبت سالروز درگذشت ملا احمد نراقی یادداشت هایی منتشر کرده اند.

هفته نامه کتاب هفته خبر با قیمت ۴ هازر تومان منتشر شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :