شش کتاب اول مجموعه «تجربه و هنر زندگی» منتشر شد
شش مجلد نخست از مجموعه «تجربه و هنر زندگی» توسط گروهی از مترجمان به سرپرستی خشایار دیهیمی از سوی نشر گمان منتشر و روانه بازار کتاب شد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از مهر، مجموعه شش جلدی «تجربه و هنر زندگی» که به تازگی و با سرپرستی خشایار دیهیمی از سوی نشر گمان در دست انتشار قرار گرفته بود، وارد بازار کتاب کرد. به گفته دیهیمی، این مجموعه با هدف بیانی تازه از مفاهیم و رویدادهای فلسفی در زندگی پیرامون انسان منتشر شده است.


شش مجلد ابتدایی این مجموعه شامل کتاب‌های «کمونیسم رفت، ما ماندیم و حتی خندیدیم» اثر اسلاونکا دراکولیچ با ترجمه رویا رضوانی، «بخشودن» اثر ایوگارارد و دیوید مک ناتون با ترجمه خشایار دیهیمی، «گفتار دربندگیِ خودخواسته» اثر اتیین دولابوئسی با ترجمه لاله قدکپور، «بنیانی علمی برای جهان عقلانی» نوشته پل دیویس با ترجمه محمد ابراهیم محجوب، «فلسفه ترس» اثر لارس اندرسون با ترجمه خشایار دیهیمی و «مرگ» اثر تاد می با ترجمه رضا علیزاده است.


این کتاب‌ها تلاشی است برای آشنایی انسان بر زوایای تاریک و پیچیدگی‌های مسائل زندگی‌اش و نیز دعوت از وی برای تفکر بیشتر و یافتن راه‌حل‌های مخصوص به خود در مورد مسائل زندگی با استفاده از تجربه دیگران.


خشایار دیهیمی
در بخشی از مقدمه نسبتا بلند خود بر این مجموعه می‌نویسد: با اینکه کتاب‌های این مجموعه فلسفی هستند اما چون فلسفی به معنای خاصی هستند، در عنوان مجموعه به جای لفظ «فلسفه» از «هنر زندگی» استفاده شده است. مجموعه هنر زندگی همچنانکه از عنوان آن هم بر می‌آید به دو دسته کتاب تقسیم می‌شود؛ کتاب‌های نظری «هنر زندگی» و زندگی‌نامه‌‌ها، زندگی‌‌نامه‌های شخصی، یادداشت‌های پراکنده و خاطراتی که صرفاً تجربه زندگی هستند.


دیهیمی
همچنین در بخش دیگری از مقدمه این مجموعه تصریح داشته است: اینها (موضوعات آثار این مجموعه) مسائلی است که تقریباً همه فیلسوفان هنر، دغدغه‌اش را دارند: معنای زندگی، خوشبختی، نوع‌دوستی، سرشت بشر، فضیلت، مبانی ارزش‌ها، شخصیت، همزیستی مسالمت‌آمیز، ترس، درد، بیمای، ملال و ...


به گفته دیهیمی از این مجموعه به صورت ماهانه حداقل دو کتاب از سوی نشر گمان روانه بازار کتاب خواهد شد. شش مجلد ابتدایی این مجموعه هر یک در شماگان 1700 نسخه روانه بازار کتاب شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :