«سیری در ادیان جهان» بازهم می‌آید
چاپ دوم کتاب «سیری در ادیان جهان»(the world’s Religions) با ترجمه عبد‌العلی براتی تا پایان سال جاری منتشر می‌شود.-

به گزارش شهرکتاب اینترنتی، براتی مترجم این اثر، در گفت‌وگو با ایبنا، اظهار کرد: نسخه اصلی کتاب سال 2005 روانه بازار نشر شده است. البته ویراست دیگری از کتاب در سال 1995 منتشر شده بود ولی نسخه سال 2005 مبنای ترجمه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این کتاب در 13 فصل سامان یافته است و ادیان مهم جهان با ترتیب زمانی در هر یک از بخش‌های کتاب مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.

به گفته این مترجم، در این کتاب هر دین و آیین در حوزه‌های اصلی مانند «مروری تاریخی»، «متون مقدس»، «باور‌های اساسی»، «عبادت و اعیاد» «خانواده و جامعه» و «تحولات بعدی» بررسی شده‌اند.

براتی درباره پروفسور «کریستوفر پاتریج» ویراستار این کتاب نیز گفت: وی استاد مطالعه ادیان معاصر در کالج چستر انگلستان است که آثار پژوهشی بسیاری درباره ادیان و گرایش‌های معنوی نو در غرب، با سرویراستاری او به انجام رسیده‌اند.

وی یادآور شد: پاتریج در تالیف کتاب «سیری در ادیان جهان» با 12 ویراستار مشاور و 80 پژوهشگر از کشور‌های فنلاند، انگلستان، آلمان، ژاپن، دانمارک، آمریکا، سوئد، کانادا، گینه‌نو، اسکاتلند، زلاند‌نو و استرالیا همکاری داشته است.

براتی در پایان اضافه کرد: کتاب حاضر یکی از منابع مرجع در حوزه دین‌شناسی به شمار می‌آید و چاپ نخست آن طی یک سال به پایان رسید.

به گفته وی، چاپ دوم کتاب نیز تا پایان سال جاری از سوی انتشارات ققنوس روانه بازار نشر خواهد شد.

چاپ نخست «سیری در ادیان جهان» به سرویراستاری کریستوفر پاتریج را انتشارات ققنوس، در قطع گالینگور وزیری، با شمارگان دو هزار و 200 نسخه، در صفحات گلاسه، به صورت مصور‌ رنگی و بهای 450 هزار ریال روانه بازار نشر کرده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :