سفر دوباره به کهکشان‌ها را با «نجوم برای همه» تجربه کنید
کتاب «نجوم برای همه» به قلم دکتر استفن پی. ماران در 18 فصل دریچه‌ای تازه از این علم را به روی مخاطب گشوده است. انتشارات ایرانشناسی دومین چاپ این اثر را منتشر کرد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، امیرحسین بختیاری، مدیرمسئول انتشارات ایرانشناسی با اعلام خبر انتشار دومین چاپ کتاب «نجوم برای همه» اظهار کرد: این کتاب نوشته دکتر استفن پی. ماران است که به قلم مشترک منصوره جلیل‌خانی و مهسا طاهری، زیرنظر دکتر محمدتقی میرترابی، عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا، به فارسی ترجمه شده است.

وی افزود: این کتاب در 18 فصل، مجموعه‌ای کامل از مفاهیم مهم و اساسی علم نجوم را با بیانی ساده و قابل فهم برای مخاطبان علاقه‌مند به نجوم، با هر سطحی از معلومات ارائه کرده است. اگر به نجوم علاقه دارید  یا به تازگی پا به این عرصه گذاشته‌اید، کتاب «نجوم برای همه» یکی از بهترین گزینه‌ها برای آشنایی با دنیای شگفت‌انگیز و بی‌انتهای نجوم است.

بختیاری ادامه داد: در این کتاب سعی شده به تمامی موضوعات مهم و بنیادی این علم از جمله آشنایی با آسمان و صورفلکی، خورشید و سیارات منظومه‌ شمسی، ستاره‌ها و کهکشان‌ها و اجرام اعماق آسمان، همچنین معرفی ابزار لازم و راه‌های ارتباط با گروه‌های نجومی، آشنایی با کتاب‌ها و سایت‌های مرتبط پرداخته شود. مخاطب با مطالعه‌ این اثر اطلاعات جامع و مورد نیاز درباره‌ مبانی علم نجوم را کسب می‌کند.

مدیرمسئول انتشارات ایرانشناسی در معرفی برخی از فصل‌های کتاب اظهار کرد: «مشاهده نور و علم نجوم»، «آنگونه که شب آسمان را تماشا می‌کنید (ابزار مناسب برای رصد آسمان)»، «یک زوج هماهنگ»، «کمربند سیارک‌ها و اجرام نزدیک زمین»، «کهکشان‌ها، راه شیری و فراسوی آن»، «سفر به دوردست‌ها (اورانوس، نپتون، پلوتون)»، «حقیقت عجیب در مورد نجوم و فضا»، «غلط رایج درباره نجوم و فضا» و «آیا کسی آن بیرون هست (هوش فرازمینی و سیارات ستاره‌های دیگر» برخی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین فصل‌های کتاب را شامل می‌شوند.

چاپ دوم کتاب «نجوم برای همه» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 352 صفحه، به بهای 20 هزار تومان از سوی انتشارات ایرانشناسی به بازار نشر عرضه شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :