سروش حبیبی «خواب نی‌لبک» را منتشر کرد
مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه هرمان هسه با عنوان «خواب نی‌‌لبک» منتشر شد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از مهر، نشر ماهی ترجمه سروش حبیبی از مجموعه داستان «خواب نی‌لبک» نوشته هرمان هسه را منتشر کرد.


این کتاب مجموعه 14 داستان کوتاه از هرمان هسه است که با عناوینی چون گورزاد، بازی‌ سایه‌ها، رویای زیبا، خواب نی‌لبک، آوگوستوس، شاعر، جنگلی، خبری عجیب از ستاره‌های دیگر، فالدوم، راه دشوار، طومار خواب، نقاش، مسخ پیکتور و پرنده است.


بسیاری از منتقدان، داستان‌های هرمان هسه را با وجود سازگاری عمیق آنها با موازین قدیمی شرقی و غربی قصه‌پردازی، به معنای معمول قصه نمی‌دانند چرا که او در قصه وار کردن زندگی‌اش ‌به دلیل ناکامی در زندگی هرگز موفق نبوده است.


دیوید فرامتن در بخشی از مقدمه خود بر این مجموعه داستان می‌نویسد: این قصه‌ها بازتاب ضایعات عاطفی و تردیدهای شاعر آلمانی جوانی است در آغاز قرنی پرتلاطم. هسه مانند بسیاری از نویسندگان اروپایی، تحولات سترگ جهان خود - پیشرفت سریع منطق صنعتی، شدت گرفتن مادی گری، جنگ‌های جهانی، انقلاب و تورم و بحران‌های اقتصادی - را شاخص افول تمدن غرب دانسته است. او از طریق هنر به ویژه قصه کوشیده است با آنچه تهدید ناخجسته گونه‌ علم و سودپرستی و بازاری‌گری می‌شمارد، بستیزد.


به اعتقاد بسیاری از منتقدان داستان‌های هسه که همگی در فاصله سال‌های 1900 تا 1933 نوشته شده‌اند هم سفرنامه معنوی شخصی او به شمار می‌روند و هم شرح ستیز‌هایی که در این سال‌ها اروپا را به هم ریخت.


نشر ماهی این مجموعه داستان را در 202 صفحه در شمارگان 1500 نسخه و با قیمت 12500 تومان منتشر و راهی بازار نشر کرده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :