رویا تیموریان، ستاره اسکندری و عاطفه رضوی، دختری از پرو، خانواده مصنوعی و...
3 تن از بازیگران زن کشورمان در گفت‌وگو با ایبنا از مطالعه و کتابخوانی و نقش آن در ارتقای سطح بازیگری گفتند.

کار هنری ایجاب می‌کند که مطالعه داشته باشم چرا که هنرمند باید از تازه‌ها، اخبار و اتفاقات روز آگاهی داشته باشد. رویا تیموریان اظهار کرد: مطالعه کتاب، دیدن تئاتر و فیلم می‌تواند به ارتقای سطح بازیگری کمک کند اما بازیگر باید دقت داشته باشد که چه کتابی را مطالعه می‌کند و اطلاعات را از چه منبعی کسب می‌کند. وی ادامه داد: کار هنری ایجاب می‌کند که مطالعه داشته باشم چرا که هنرمند باید از تازه‌ها، اخبار و اتفاقات روز آگاهی داشته باشد تا در یک دوره خاص درجا نزد. در حال حاضر مشغول مطالعه کتاب «ماشاءالله خان در دربار هارون‌الرشید» از استاد پزشکزاد هستم، کتابی که قبل از کتاب «دایی جان ناپلئون» چاپ شده است.

این بازیگر تئاتر درباره علاقه خود به مطالعه کتاب گفت: به خاطر دارم که کتاب «ماه در دره نیلوفران» را در 11 سالگی از معلم خود هدیه گرفتم و با آن کتاب به مطالعه علاقه‌مند شدم.

تیموریان با اشاره به سی و دومین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: بارها گفتم که این جشنواره را نه قضاوت می‌کنم و نه ارزیابی، خوشحالم که تمام سینماگران در این مهمانی سینمایی حضور دارند، اگر کوتاهی و مشکلی وجود دارد ما نباید پاسخگو باشیم و مسوولانی که در چهار سال گذشته سکان سینما را در دست داشتند باید بیایند و بگویند که چه بلایی سر سینما آوردند.

این بازیگر سینما کشورمان در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: امیدوارم که بازیگران جوان با علم، دانش و مطالعه به این حرفه بیاییند تا بتوانند در این حرفه ماندگار شوند.

متاسفانه مطالعه در بازیگری فراموش شده است.

ستاره اسکندری گفت: بازیگری نیز مانند هر شغلی به مطالعه نیاز دارد اما متاسفانه مطالعه در بازیگری فراموش شده است. متاسفانه مطالعه در بازیگری فراموش شده است، بازیگران جوانی که به این حرفه‌ای می‌آیند باید بدانند که بازیگری نیز مانند هر شغل دیگری به تخصص نیاز دارد و متخصصان بازیگری باید مطالعه بالایی داشته باشند تا بتوانند نیازهای مخاطبان را برطرف کنند.

وی ادامه داد: خوشحالم که در همه این سال‌ها، مشغله‌های کاری سد راه مطالعه‌ام نشده است و اکنون نیز مشغول مطالعه کتاب «دختری از پرو»، اثری از «ماریو بارگاس یوسا» هستم.

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان با اشاره به جشنواره سی و دوم گفت: سال‌ها بود که در جشنواره رفت و آمدی نداشتم اما جشنواره امسال بسیار پر شور در حال برگزاری است و هنرمندان و فیلم‌سازان از نسل‌های مختلف حضور دارند.

وی ادامه داد: در این جشنواره رقابت فیلم ‌سازانی که کار نخست خود را تجربه می‌کنند نیز در نوع خود جالب بود، امیدوارم که با تغییرات دولتی فضا برای کار فیلم‌سازان جوان فراهم شود.

مگر می‌شود بدون خواندن کتاب در سینما پیشرفت کرد.

عاطفه رضوی گفت: فکر می‌کنم انسان‌ها در هر لباس و شغلی به کتاب نیاز دارند مگر می‌شود بدون خواندن کتاب در سینما پیشرفت کرد چرا که در این حرفه به‌روز بودن بسیار اهمیت دارد.

این بازیگر سینمای کشورمان با ابراز علاقه به کتاب و کتابخوانی گفت: مطالعه تنها خواندن کتاب نیست، و دیدن فیلم و تئاتر نیز خود نوعی مطالعه است، در حال حاضر از هر فرصتی برای مطالعه استفاده می‌کنم و اکنون مشغول مطالعه کتاب «خانواده مصنوعی» هستم.

رضوی با اشاره به جشنواره سی و دوم اظهار کرد: باید فرصت دهیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد فکر می‌کنم همیشه همه چیز دست سیاستگذاری‌هایی که دوست داریم رخ بدهد نیست و حتی گاهی دست سیاستمدارانی که دوست داریم هم نیست، باید کمی صبر کرد و منتظر آینده ماند.

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: امسال بعد از هشت سال به جشنواره آمدم، کاری به سطح کیفی جشنواره ندارم اما به نظرم بعد از چند سال اعضای سینما خوشحال و خندان دیدم و از این بابت خوشحالم.


» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :