رمان کودکانه «راز مینا» جعفر توزنده‌جانی منتشر شد
نویسنده رمان «راز مینا» گفت: این رمان بر اساس شعر منسوب به ابوسعید ابوالخیر و با الهام گرفتن از زندگی معلم کلاس اول پسرم نوشته شده است.

جعفر توزنده جانی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره رمان «راز مینا»، بیان داشت: این رمان  به تازگی از سوی بخش کتاب‌های شکوفه انتشارات «امیر کبیر» برای گروه سنی کودک منتشر شده است.

وی عنوان کرد: این کتاب، داستانی درباره دختری به نام «لیلا» است که دوستانش به او تهمت می‌زنند و پاره شدن روزنامه دیواری را به او نسبت می‌دهند اما با توجه به اینکه لیلا، کمی شیطان است اما این بار او این کار را نکرده است.

توزنده جانی ادامه داد: تلاش لیلا با کمک معلمش خانم علوی منجر به دگرگون شدن زندگی‌اش می‌شود به گونه‌ای که در پایان داستان شخصیت لیلا،  به جای انتقام جویی، لذت عفو و بخشش را می‌چشد.

به گفته وی، در رمان «راز مینا» از آینه و نقشی که در فرهنگ ایرانی دارد، استفاده شده است البته در این رمان، معلم نقش همان آینه را دارد.
خزانه‌دار انجمن نویسندگان کودک و نوجوان گفت: رمان «راز مینا»  بر اساس شعر منسوب به ابوسعید ابوالخیر و محمدعلی سلیم تهرانی و با الهام گرفتن از زندگی معلم کلاس اول پسرم خانم علوی نوشته شده است.

وی درباره چگونگی نگارش این رمان، بیان کرد: داستان را وقتی نوشتم که پسرم سال اول ابتدایی بود و الان که چاپ شده سال اول دانشگاه را تمام کرده است، در واقع  قرار بود بعد از چاپ کتاب، یک نسخه را برای خانم علوی ارسال کنم اما تصمیم برای چاپ و انتشار این کتاب بیش از 12 سال به طول انجامید.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :