رمان «سفر به گرای 270 درجه» برای بیستمین‌بار چاپ شد
انتشارات سوره مهر بیستمین چاپ رمان «سفر به گرای 270 درجه» نوشته احمد دهقان را تا هفته دفاع مقدس منتشر می‌کند.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا و به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، رمان «سفر به گرای 270 درجه» نوشته احمد دهقان به موضوع جنگ هشت‌ساله ایران و عراق می‌پردازد. این رمان پس از انتشار خود توانست جایزه 20 سال داستان‌نویسی، جایزه چهارمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس و جایزه بیست سال ادبیات پایداری را به دست آورد.

این کتاب نخستین رمان ایرانی با موضوع جنگ است که با ترجمه پال اسپراکمن، نایب رئیس مرکز مطالعات دانشگاهی خاورمیانه در دانشگاه راتجرز امریکا به انگلیسی ترجمه و در آمریکا منتشر شده است.

شخصیت اول داستان نوجوانی است که امتحانات مدرسه را رها می‌کند تا برای روزهای عملیات خودش را به جبهه برساند و خواننده را به همراه خود به جبهه‌ها و زیر خمپاره و ترکش و بمباران می‌برد. خواننده داستان از یک سو با تصاویری هولناک از پیکر‌های مجروحان و شهدا مواجه و از سوی دیگر با شخصیت رزمندگان و طرز رفتار آنها در این موقعیت آشنا می‌شود.

رزمندگان در این کتاب انسان‌هایی زمینی هستند؛ کسانی که  با تمام ضعف‌ها و قوت‌های یک انسان عادی، انسان‌هایی عادی که در وقت نیاز کاری غیر عادی انجام دادند و با فداکاری کشور را حفظ کردند. اما افرادی را هم می‌بینیم که حتی در این موقعیت به چیزی جز راحتی خودشان فکر نمی‌کنند.

کتاب «سفر به گرای 270 درجه» تولید دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری است که تا هفته دفاع مقدس در قطع رقعی و با شمارگان 2500 نسخه  از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ بیستم می‌رسد.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :