رمان برنده مدال نیوبری برای نوجوانان منتشر شد
پس از انتشار یک رمان نوجوانانه با ترجمه شهلا انتظاریان، این مترجم از ترجمه دو رمان کودک خبر داد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی، انتظاریان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: کتاب «سکه‌ای از آسمان» نوشته جنیفر ال هالم به تازگی توسط انتشارات افق راهی بازار شده است. این اثر برنده‌ مدال افتخار نیوبری بوده و ویژه نوجوانان نوشته شده است.

او همچنین درباره ترجمه دو کتاب کودک گفت: «پسری که تا ماه بالا رفت» نوشته دیوید آلموند که از اشخاصی است که دو دوره برنده جایزه هانس کریستین اندرسن بوده، یکی از این آثار است.

او افزود: این اثر داستانی تخیلی است که به ماجراهای کودکی می‌پردازد که در زیرزمین آسمان‌خراشی است و می‌خواهد بداند بالای بالای آسمان چه می‌گذرد و در همکاری با اعضای ساختمان به این آرزوی خود می‌رسد و تا داخل ماه پیش می‌رود.

این مترجم گفت: «خانه درختی» نوشته بیانکا پیت زورنو، نویسنده ایتالیایی، یکی دیگر از آثار ترجمه‌یی است که من آن را از زبان انگلیسی برای کودکان ترجمه کرده‌ام. نویسنده این اثر قبلا جزو پنج نامزد جایزه اندرسن در سال 2013 بوده است و در سال 2014 نیز جزو کاندیداهای این جایزه محسوب می‌شود.

او در ادامه اظهار کرد: این رمان به نوعی به زندگی و دغدغه‌های جامعه مدرن می‌پردازد و در آن نویسنده تلاش کرده است تا با پرداختن به مسائل طنزآلود، مشکلات چنین جوامعی را ترسیم کند.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :