رمان اشمیت درباره هیتلر منتشر شد
روایت اریک امانوئل اشمیت از آدولف هیتلر منتشر شد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، رمان «آدولف ه دو زندگی» نوشته‌ اریک امانوئل اشمیت با ترجمه‌ محمد همتی در نیکونشر منتشر شده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این اثر به دو زندگی آدولف هیتلر می‌پردازد و در روایتی جذاب سعی دارد به این پرسش پاسخ دهد که اگر آدولف هیتلر بزرگ‌ترین جنایتکار جنگی قرن بیستم پیش از ورود به ارتش در دانشکده هنرهای زیبای وین پذیرفته می‌شد چه سرنوشتی می‌داشت؟ در عالم هنر به کجا می‌رسید و رفتارش با خانواده، هنرمندان، منتقدان و شاگردانش چگونه می‌بود؟

آثار متعددی از اریک امانوئل اشمیت، نویسنده‌ مطرح فرانسوی، در ایران ترجمه و منتشر شده است. از آن جمله اخیرا ترجمه مجموعه داستان «اسباب خوشبختی» این نویسنده به قلم ‌ شهلا حائری در نشر قطره به چاپ رسیده است. این کتاب مجموعه‌ای از چهار داستان کوتاه اشمیت به انتخاب حائری است. در این داستان‌ها، اشمیت بار دیگر با ظرافت خاص خود به جست‌وجو در درون شخصیت‌ها و روابط انسان‌ها می‌پردازد. گاهی از خوشبختی متزلزل یک زن می‌گوید، زمانی از غفلت یک پدر، گاهی از نیروی خاطرات و همواره از مرز میان واقعیت و تخیل و حقیقت و دروغ.

اریک امانوئل اشمیت متولد سال 1960 در لیون فرانسه، دکترای فلسفه دارد.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :