رقابت غول‌های سینما برای اقتباس تصویری از رمان جدید «رولینگ»

کمپانی‌های بزرگ سینما از جمله «برادران وارنر» و شبکه‌های تلویزیونی به دنبال دریافت حق اقتباس رمان جدید «جی.کی رولینگ» هستند.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، رمان «نوای فاخته» که خالق هفت‌گانه‌ «هری پاتر» آن را با نام مستعار «ریچارد گالبریث» روانه‌ بازار کرد، پس از فاش شدن نام اصلی نویسنده به مرکز توجه سینماگران و سازندگان سریال‌های تلویزیونی تبدیل شده است.

برادران وارنر به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی‌های فیلمسازی هالیوود که ساخت هشت فیلم پرفروش «هری پاتر» را برعهده داشت، در تلاش است تا نسخه سینمایی «نوای فاخته» را به بسازد.

این در حالی است که پیشنهادها برای ساخت دو سریال تلویزیونی براساس این کتاب پیش از افشای نام رولینگ صورت گرفت.

رمان جاسوسی «نوای فاخته» در ماه آوریل با نام مستعار «ریچارد گالبریث» منتشر شد، اما طولی نکشید که روزنامه‌ ساندی تایمز با استفاده از نرم‌افزاری رایانه‌ای پرده از راز رولینگ برداشت و هویت واقعی نویسنده‌ی این اثر را برملا کرد.

رولینگ که امیدوار بود بیش از این بتواند این مطلب را از خوانندگانش مخفی کند،‌ از باز شدن مشت‌اش چندان راضی به نظر نمی‌رسد. این در حالیست که فروش «نوای فاخته» پس از این اتفاق به طرز شگفت‌انگیزی افزایش پیدا کرد، تا جاییکه در مدت هفت روز به فروش 17 هزار و 662 نسخه‌ رسید و در صدر فهرست پرفروش‌ترین آثار ادبیات داستانی سایت «آمازون» قرار گرفت.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :