دیدار حافظ موسوی با صالحی و صدور مجوز کتاب‌هایش
 حافظ موسوی گفت، پس از دیدار با سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، مجوز نشر دو کتاب بلاتکلیفش صادر شده است.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی، این شاعر در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: حدود سه سال بود که کتاب‌هایم به ارشاد رفته بود و مجوز نمی‌گرفت، این در حالی بود که ایرادهایی به این کتاب‌ها گرفته شده بود و من نیز اصلاحات مدنظر ممیزی را انجام داده بودم، اما بعدها معلوم شد که من هم جزو افرادی بوده‌ام که نباید کتاب‌هایش منتشر می‌شده است؛ به همین خاطر بود که در این مدت تلاش‌هایم برای انتشار کتاب‌هایم بی‌نتیجه مانده بود.

او درباره چگونگی صدور مجوز نشر کتاب‌هایش توضیح داد: پس از این‌که آقای کاکایی در دیدار رییس‌جمهور با هنرمندان صحبت‌هایی را مطرح کرد، من از ایشان خواستم موضوع کتاب‌هایم و همچنین لغو امتیاز انتشارات «آهنگ دیگر» را مطرح کنم که آقای کاکایی هم قرار ملاقاتی با آقای صالحی، معاون فرهنگی وزارت ارشاد، ترتیب داد و ایشان هم خوب و مثبت برخورد کرد و از وضعیت به‌وجودآمده ابراز تأسف کرد.

موسوی در ادامه گفت: در نهایت آقای صالحی درباره انتشارات آهنگ دیگر گفتند که در این مورد باید مراحل اداری طولانی‌تر و پیچیده‌تری طی شود، اما در مورد کتاب‌هایم همان موقع دستور دادند که مجوز این دو کتاب صادر شود و بلافاصله بعد از دو روز نیز مجوز کتاب‌ها صادر شد.

او درباره کتاب‌هایش نیز توضیح داد: یکی از این کتاب‌ها گزینه شعرهایم است که حدود دو سال بود از سوی انتشارات مروارید به ارشاد رفته بود که شامل تعدادی از شعرهای مجموعه‌های منتشرشده و شعرهای تازه‌ترم است. همچنین مجموعه شعر دیگری به نام «مادیان سیاه» از سوی انتشارات ثالث به ارشاد رفته بود که خوشبختانه مجوز این کتاب نیز صادر شد و امیدوارم تا قبل از نمایشگاه کتاب امسال به چاپ برسند.

حافظ موسوی درباره رویکرد سیدعباس صالحی (معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) نیز اظهار کرد: برداشت من این است که آقای صالحی با حسن نیت در معاونت فرهنگی قرار گرفتند و تا حدود زیادی با مشکلات صنعت نشر و اهل قلم آشناست. به نظر می‌رسد که او دارای دید منعطف‌تر و بازتری است و از سخت‌گیری‌های عجیب و غریب این سال‌ها راضی نیست و قصد دارد تحول قابل ملاحظه‌ای در حوزه معاونت فرهنگی و مسائل مربوط به اهل قلم ایجاد کند. من از ایشان به خاطر مجوز گرفتن کتاب‌هایم که بی‌دلیل در ارشاد مانده بودند، تشکر می‌کنم.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :