دو کتابی که رامبد جوان در خندوانه آخر هفته معرفی کرد
مجری برنامه خندوانه طبق معمول در روزهای پایانی هفته، با ذکر نام برخی تئاترهای روی صحنه و کتاب هایی برای مطالعه، مردم برای تماشا و مطالعه ترغیب می کند.
یوناس یوناسُن


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از خبرآنلاین، رامبد جوان در برنامه آخر هفته «خندوانه» دو کتاب را برای مطالعه معرفی کرد. 


یکی از این کتاب ها «محله شکر خانوم» نام داشت. رمانی نوشته ناصر یوسفی با تصویرگری سارا خرامان برای گروه سنی 7 تا 11 سال که همین امسال هم منتشر شده است.


در معرفی این رمان می خوانیم: مادر بزرگ علی و افسانه فوت کرده است. شکر خانوم از بچه‌ها می‌پرسد مادربزرگ چه چیزهایی را دوست داشته؟ بچه‌ها درست نمی‌دانند، اما شکر خانوم می‌داند، پس گلدان‌ها را پر از گل شمعدانی می‌کند و غذای مورد علاقه‌ مادر بزرگ را می‌پزد و همسایه‌ها را دعوت می‌کند تا با تعریف کردن خاطره‌ای از او یادش را همچنان زنده نگه دارند. داستان‌های محله‌ شکر خانوم سرشارند از حس زندگی و انسان‌دوستی.»


انتشارات افق این رمان را در 232 صفحه راهی و قیمت 10 هزار تومان راهی بازار نشر کرده است.


بنابر این گزارش، دیگر کتابی که در این برنامه معرفی شد، رمان «مردِ صد ساله ای که از پنجره فرار کرد و نا پدید شد» نوشته یوناس یوناسُن با ترجمه فرزانه طاهری بود.


یوناسُن
رمان خود را کتابی توصیف کرده که به نحوی هوشمندانه بسیار ابلهانه است و آلن، قهرمان رمانش، را منِ دیگر خود می بیند. بارها دست به دامن او شده تا از پنجره فرار کند و زندگی اش را از بیخ و بن تغییر بدهد.


«مرد صد ساله ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد» رمانی است سرراست و مفرح و شگفت انگیز و گاه حتی قهقهه آور که با هوشمندی و تخیلی غنی شخصیت اصلی اش را ناخواسته در میانه مهم ترین رخدادهای تاریخی قرار می دهد. آلن کارلسن سرحالِ سهلگیر و «باری به هر جهت» نمونه ای به یادماندنی به دست می دهد که «هیچ وقت برای شروع دیر نیست».


این رمان در جهان با توفیقی چشمگیر رو به رو شده و با انتشار ترجمه های آن در ۳۵ کشور بیش از هشت میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. اخیرا نیز فیلمی بر اساس آن ساخته شده است.


انتشارات نیلوفر این رمان را با قیمت 17هزار تومان روانه بازار کتاب کرده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :