«دوربرگردان» میثم کیانی در فروشگاه اینترنتی شهرکتاب
«دوربرگردان» نام مجموعه داستانی است که به تازگی به قلم میثم کیانی منتشر شده است.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی، این نویسنده درباره مجموعه داستان تازه‌اش به ایسنا، گفت: فضای مجموعه داستان «دوربرگردان» با مجموعه داستان پیشینم «رگبار» تفاوت دارد. آن کار به سمت فرم گرایش داشت، اما در «دوربرگردان» علی‌رغم این‌که فرم اهمیت دارد، اما روایت داستانی برای من اهمیت بیش‌تری پیدا کرده است. «دوربرگردان» در این مجموعه اسم هیچ داستانی نیست، همان‌طور که «رگبار» نیز نام هیچ داستانی از آن مجموعه نبود و بنا بر شدتی که در داستان‌های آن مجموعه بود، عنوان «رگبار» را انتخاب کردم. در این مجموعه هم به خاطر چرخش فرم و زمان در داستان‌ها، اسم «دوربرگردان» را انتخاب کردم.

او درباره فضای داستان‌های این مجموعه اظهار کرد: داستان‌ها در این مجموعه در موقعیتی اتفاق می‌افتند که می‌توانند قبرستان، میدان و یا امام‌زاده باشند. داستانی هم دارم که در صحنه جنگ ایران و عراق می‌گذرد و یا داستانی که در یک آپارتمان است. اما پی‌رنگ داستان‌ها متفاوت است. در داستان اول تم و ماجرای پلیسی وجود دارد. اما این تم در قالب دیالوگ بیان شده است. در داستان «نت‌های خیس» هم درباره کودکان کار صحبت شده است.

کیانی همچنین از برگزاری مراسمی برای رونمایی مجموعه داستان «دوربرگردان» خبر داد و گفت: این مراسم ششم دی‌ماه ساعت 16 در کتاب‌فروشی ویستا به نشانی سعادت‌آباد، بالاتر از میدان کاج برگزار می‌شود و در این مراسم محمود حسینی‌زاد و اسدالله امرایی درباره این مجموعه صحبت می‌کنند.

مجموعه داستان «دوربرگردان» 10 داستان دارد با نام‌های فال فسیل، خزیده تا آن گوشه حال، بهمن برای مرده، دیوارهای دوار، شبی‌خون، سهم پاییز، خواب انار، نت‌های خیس، چاقوی دسته زنجان کوهن و چتر پایتخت. این کتاب در 114 صفحه با شمارگان 1200 نسخه و قیمت 6000 تومان از سوی نشر زاوش منتشر و روانه بازار شده است.

کیانی همچنین درباره کارهایی که در حال نوشتن آن‌هاست، گفت: پیش از انتشار مجموعه داستان «دوربرگردان» می‌خواستم رمانم را منتشر کنم، اما این کار آماده بود و منتشرش کردم و هنوز دارم روی رمانم کار می‌کنم.

او درباره داستان رمانش گفت: من نویسنده خشنی هستم. علی‌رغم این‌که خودم شخصیت آرامی دارم، اما محوریت رمان درباره قاتل زنجیره‌یی است که مانند تم داستان کوتاه‌های من نمی‌توانید فکتی بیاورید که این اتفاقات در واقعیت اتفاق افتاده و یا در ذهن رخ داده است.

این نویسنده همچنین اظهار کرد: داستان‌هایی هم دارم که شاید آن‌ها را مرتب کنم و با توجه به فضایی که دارند، آن‌ها را در یک مجموعه منتشر کنم.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :