دهقان

تازه‌ترین رمان احمد دهقان با عنوان بچه‌های کارون از سوی سوره مهر روانه نمایشگاه کتاب شد.

به گزارش شهر کتاب اینترنتی و به نقل از مهر، رمان «بچه‌های کارون» تازه‌ترین اثر احمد دهقان از سوی انتشارات سوره مهر در بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه ‌شد.

این کتاب درباره اشغال و آزادسازی خرمشهر از نگاه چند نوجوان است که در کنار رود کارون در سنگر نیروهای ایرانی به سر می‌برند و شرح ماجراهایی‌ است که در زمان جنگ بر آن‌ها رفته است.

احمد دهقان، نویسنده‌ بچه‌های کارون در این رمان تلاش کرده با چشم‌اندازی متفاوت به جنگ نگاه کند، طوری که برای گروه سنی نوجوان جالب و خوشخوان باشد،

به گفته‌‌ نویسنده‌ این کتاب، بچه‌های کارون که برای گروه سنی نوجوان نوشته شده، نیم نگاهی نیز به طنز دارد و شخصیت‌هایی طناز و شوخ ماجراها را پیش می‌برند.

نویسنده کتاب «سفر به گرای 270 درجه» همچنین افزود: ما در جنگ قهرمانان واقعی را کمتر نشان داده‌ایم؛ کسانی که نوجوان بودند، اما جنگ آن‌ها را مجبور کرد خیلی زود بزرگ شوند و کارهای بزرگ انجام بدهند؛ من در این داستان سعی کرده‌ام دینم را به بچه‌های قهرمان گمنام جنگ ادا کنم.

به گفته‌ دهقان این کتاب نگاهی واقعی و متفاوتی به آدم‌هایی دارد که واقعیت داشتند؛ گروهی از مردم کوچه و بازار، با خنده‌ها و شوخی‌های مرسوم و مخصوص خودشان و  قهرمانانی کم سن و سال که جنگ آن‌ها را وادار کرد کارهای بزرگ انجام دهند. 

دیگر آثار این نویسنده:

آزادی خرمشهر


ناگفته‌های جنگ (خاطرات سپهبد شهید علی صیاد شیرازی)


روزهای آخر


گردان 4 نفره


 من قاتل پسرتان هستم (ادبیات امروز)


دشت‌بان

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :