دنیا عوض می‌شود، آداب معاشرت تغییر نمی‌کند
دنیا عوض شده است، ولی ضرورت رعایت آداب اجتماعی هرگز تغییر نمی‌کند، بر همین اساس هجدهمین چاپ «کتاب جامع آداب معاشرت» برای یادآوری آداب معاشرت به چاپ رسیده و تا به امروز به 30 زبان ترجمه شده است.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، پِگی،‌ آنا، لیزی و دانیل پُست نویسندگان این اثر هستند که به 30 زبان ترجمه شده است و ویرایش هجدهم آن نیز به چاپ رسیده است.

بازسازی و جذب مخاطب

خواسته نویسندگان کتاب همان‌گونه که در مقدمه آمده است، جذب مخاطبان جدید علاوه بر مخاطبان سنتی است و همچنین نویسندگان در پی تثبیت مجدد ارزش‌ها و آداب نسل‌های گذشته هستند زیرا اعتقاد دارند که تثبیت این موضوع بهترین‌ها را درجامعه رقم می زند.

 سوالی که این‌روز‌ها ذهن مخاطبان را در دنیای امروز به خود اختصاص داده است این است که«آیا آداب اجتماعی هنوز در دنیای شتابزده و پرفشار امروز ما جایی دارد؟» پاسخ نویسندگان این کتاب به این سوال مثبت است،‌ آن‌ها اعتقاد دارند که آداب معاشرت موضوع اصلی گفت‌و‌گوی ملی است.

نویسندگان در این کتاب با درنظر گرفتن میزبانی افراد در چند موقعیت مانند خانه، مراسم ازدواج و همچنین پرداختن به آداب معاشرت در خارج از خانه آن را به شکل انعکاسی از دنیای متفاوت گرفته‌اند. تلاش نویسندگان در این کتاب بازسازی دنیای خانه،‌ جامعه،‌ محافل اجتماعی و محل کار است.

همراه با کتاب در سایت

گروه نویسندگان با افتتاح سایتی با عنوان emilypost.com همزمان با چاپ هجدهم این کتاب سعی کرده‌اند ساختار سایت را با ساختار کتاب هماهنگ کنند، یکی از نقاط مثبت در این کتاب هماهنگی صفحات آن با سایت است. خوانندگان برای مطالعه این کتاب در سایت،‌ می‌توانند نوشته‌های پایین هر صفحه،‌ بدون فاصله تایپ و روی آن کلیک کنند. همچنین خوانندگان می‌توانند برای جست‌و‌جوی بیشتر درباره آداب معاشرت به «اتی پیدیا» نیز مراجعه کنند.

آداب معاشرت؛‌الزام تعامل

یکی از نقاط قوت کتاب این است که در تمام طول کتاب نگاهی کارکرد‌گرایانه به آداب معاشرت دارد، به‌طوری‌که رعایت این آداب را یکی از الزامات تداوم ارتباط اجتماعی دانسته‌اند و ملاحظه و رعایت آن را در تسهیل تعاملات اجتماعی امری ضروری و مفید می داند.

از دیگر مزایای این کتاب،‌ طراحی جلد آن است که به صورت سفره و یا رومیزی طراحی‌شده تا اهمیت آداب  معاشرت را به خوانندگان یادآور شود.

شبکه اجتماعی در کتاب

یک از نقاط عطف کتاب، بررسی شبکه‌های اجتماعی و چگونگی رعایت آداب معاشرت در این شبکه‌های نوظهور اجتماعی است. در بخشی از این کتاب راهکارها و اصولی برای مدیریت موفق روابط مجازی در پایگاه‌ها و شبکه‌‌های اجتماعی در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

«کتاب جامع آداب معاشرت» با برگردان مریم تقدیسی از سوی انتشارات پندار تابان،‌به قیمت 32 هزار تومان متشر شده است.


» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :