در «مرده کوه قاف» سوسن طاقدیس   ، داستان شاهزاده اسیر جادوگر روایت شد
سوسن طاقدیس رمان «مرده‌ی کوه قاف» را آماده انتشار کرد. طاقدیس گفت: داستان این کتاب درباره شاهزاده‌ای است که توسط جادوگری افسون می‌شود و جادوگر 40 سوزن در بدن او فرو می‌کند. این کتاب با الهام از یک افسانه قدیمی به نوعی به شیطان و حیله‌های او اشاره دارد.
طاقدیس به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: این کتاب الهامی است از یک افسانه‌ قدیمی که من این داستان را به نوعی به روز کرده‌ام و آن را به شیطان و حیله‌های او ربط دادم. مرحله‌ نگارش این اثر به پایان رسیده و پس از بازنگری آن را به ناشر می‌سپارم.  مخاطب این کتاب نوجوانان هستند.

نویسنده‌ کتاب «هزار سال نگاه» افزود: این افسانه داستان شاهزاده‌ای است که توسط جادوگری افسون می‌شود و جادوگر 40 سوزن در بدن او فرو می‌کند. سال‌ها می‌گذرد و دختر حاکم خوابی می‌بیند که در بازار فردی به او می‌گوید: تو نصیب مرده‌ کوه قاف می‌شوی و با او ازدواج می‌کنی.

وی اظهار کرد: نگارش این اثر یکی از سخت‌ترین کارهایی بود که تاکنون انجام داد‌ه بودم. این رمان به احتمال زیاد تا نمایشگاه منتشر می‌شود، البته احتمال دارد کار بازنویسی آن طولانی شود که در این صورت پس از نمایشگاه به بازار می‌آید.

طاقدیس، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان در سال ۱۳۳۸ در شیراز به دنیا آمد. فعالیت داستان نویسی حرفه‌ای خود را با نوشتن داستان «بابای من دزد بود» در کیهان بچه‌ها آغاز کرد. او آثار متعددی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به بازار نشر ارایه داده است که «قدم یازدهم»، «زرافه من آبی است»، «پشت آن دیوار آبی» ، «هزار سال نگاه»، «تو هم آن سرخی را می‌بینی»، «دخترک و فرشته‌اش»، «بزغاله‌های سبز»، «یکی بود» و «جوراب سوراخ» تعدادی از این آثارند.

در کنار کار داستانی برای کودک، شعر نیز از دیگر زمینه‌های علاقه و فعالیت طاقدیس است. اشعار وی برای کودکانند به طور پراکنده در مجلات مختلف به چاپ رسیده‌اند. این نویسنده در سال ۱۳۸۶ موفق شد برای کتاب «قدم یازدهم» جایزه کتاب سال را دریافت کند. لوح تقدیر دانشگاه الزهرا (س) برای مجموعه فعالیت هنری، لوح سپاس از مرکز امور مشارکت زنان ریاست جمهوری سال ۱۳۷۹، جایزه پروین اعتصامی برای کتاب «شما یک دماغ زرد ندیدید؟» در سال ۱۳۸۴ تعدادی دیگر از جوایز طاقدیس به شمار می‌آیند.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :