«دانش‌نامه‌ی نقد ادبی از افلاتون تا به امروز»
 ویراست جدید «دانش‌نامه‌ی نقد ادبی از افلاتون تا به امروز» توسط بهرام مقدادی منتشر شد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایسنا، دکتر بهرام مقدادی، استاد ادبیات انگلیسی، در پیش‌گفتار چاپ دوم این کتاب می‌نویسد: «در نیمه‌ی دوم قرن بیستم انقلابی در مطالعات ادبی صورت گرفت. منتقدان فقط به نقد ادبی بسنده نکرده از علوم انسانی دیگر نیز بهره‌مند شدند - رشته‌هایی چون فلسفه، روان‌شناسی، مردم‌شناسی، زبان‌شناسی، اقتصاد سیاسی، جامعه‌شناسی، مطالعات زنان، مذاهب و ادیان مورد بررسی دوباره قرار گرفتند تا جایی که نظریه‌های جدید ادبی نه تنها باعث شدند که نظریه‌های مربوط به بررسی ادبیات که در گذشته به صورت سنتی ارائه می‌شدند دگرگون شوند، بلکه اساس و بنیان اندیشه‌ی غربی زیر سؤال برود. کتابی که هم‌اکنون در دست خواننده‌ی فرهیخته است، طیف گسترده‌ای از نظریه‌های ادبی را مورد بررسی قرار می‌دهد که شامل عقاید نظریه‌پردازان و اصطلاحات نقد ادبی است و برای هر کدام توضیحات روشنگری عرضه می‌کند. اگرچه به هیچ وجه مدعی نیستم که این دانش‌نامه کامل است،‌ در این مجلد اندکی از امکانات عظیم روش‌های نظریه‌پردازان معاصر ارائه می‌شود.»

او همچنین می‌گوید: دانش‌نامه‌ی نقد ادبی مدت‌ها نایاب بود و بعد از یک دهه آن را با رفع کاستی‌ها و به‌روز کردنش منتشر می‌کنم.

چاپ تازه‌ی «دانش‌نامه‌ی نقد ادبی از افلاتون تا به امروز» در 587 صفحه، با شمارگان 1200 نسخه و قیمت 28 هزار تومان در نشر چشمه منتشر شده است
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :