«دانشنامه آکسفورد علم و تکنولوژی» بار دیگر از راه رسید
کتاب «دانشنامه آکسفورد علم و تکنولوژی» که توسط جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه آکسفورد تالیف شده و سید حسین ایرایی آن را به فارسی ترجمه کرده از سوی انتشارات پیام آزادی به چاپ دوم رسید.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، این مجموعه از سری کتاب های مرجع درباره علم وتکنولوژی است که به بررسی علوم جدید از نیروی جاذبه تا نیروی هسته ای و از ماهواره‌ها تا سیاه چاله‌های فضایی را برای کودکان و نوجوانان شرح می دهد.

در باره این کتاب می خوانیم: کتاب دانشنامه آکسفورد علم و تکنولوژی، با هدف پرداختن به موضوعات و مطالب مختلف دانش روز بشری برای کودکان ونوجوانان تدوین شده و هدف از طراحی این دایره‌المعارف فراهم آوردن مجموعه‌ای بوده تا کودکان ونوجوانان بتوانند با استفاده از آن حقایقی درباره علم و مواد، فضا، انرژی در خانه، حمل و نقل و تکنولوژی اطلاعات کسب کنند. از آنجایی که در زندگی ما علم از هر لحاظ نقش بسیار مهمی دارد،  کتاب فوق به کودکان ونوجوانان این امکان را می دهد در دنیای علوم به کاوش بپردازند و با مطالعه این کتاب نقش تاثیرگذار پیشرفت های علمی را در زندگی روزمره خود پیدا کنند...

مطالب و تصاویر این کتاب از دایره‌المعارف کودکان آکسفورد اقتباس شده و تمام مطالب بر اساس تمرکز بر موضوعات مشخص علمی نوشته شده است. 

در بخشی از فصل انرژی و خانه می خوانیم: احتمالا الکتریسیته راحت ترین نوع نیرویی است که ما به طور روزمره ازآن استفاده می کنیم و باتری های خورشیدی می توانند نور خورشید را مستقیما به الکتریسیته تبدیل کنند.با تری های خورشیدی از ورقه های نازک سیلیسیم خالص تشکیل شده اند. سیلیسیم ماده ای است که از ماسه به دست می آید ....

کتاب دانشنامه آکسفورد،علم و تکنولوژی در نوبت چاپ دوم با شمارگان چهار هزار نسخه و قیمت 14 هزار تومان توسط انتشارات پیام آزادی منتشر شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :