داستانی درباره مثبت‌اندیشی در «سنجاق قفلی»
رمان «سنجاق قفلی» نوشته علی ابراهیم‌کافوری از سوی انتشارات البرز منتشر شد. در این کتاب نویسنده سعی داشته مثبت‌اندیشی را در مواجهه با منفی‌بینی‌ها و کلافه‌گی‌های روزمره در توصیف وقایع داستانی‌اش بیان کند.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایبنا، ابراهیم‌کافوری درباره موضوع رمان «سنجاق قفلی» گفت: این کتاب که با موضوع مثبت اندیشی و نگاه مثبت به زندگی نوشته شده است، سعی دارد تا با دیدن خوبی‌ها و نیمه پر لیوان، دلایل منفی‌نگری به زندگی را نکوهش کند.

نویسنده این کتاب ادامه داد: به هر حال زندگی‌های روزمره، مسایلی برای ما ایجاد می‌کند اما این موضوع نباید دلیلی برای نگاه منفی به زندگی باشد. در این داستان «سنجاق قفلی» به دو بخش «سنجاق» و «قفل» تقسیم شده که هر یک از آن‌ها در قصه جاگذاری شده‌اند. در این اثر سعی کردم تا مخاطب را به تفکر در معنا و جستجو برای رسیدن به پاسخ به چرایی‌ها هدایت کنم.

در بخشی از کتاب آمده است:‌ «سنجاق می‌زند قفل را، یا که قفل می‌زنند بر سنجاق. این، مساله‌ای بود که مدت‌های زیادی کله نوک تیزم را به خودش مشغول کرده بود؛ از روزی که خودم را شناخته بودم و از روزی که به این شکل، آفریده بودم. با این شکل و شمایل عجیب و غریب، بدنی لاغر و باریک، نحیف و شفاف، با پاهایی گرد و گره خورده، گره خورده در این قفلیِ عزیز که برای من عجیب‌تر از خودم در این دنیا، همان او بود.»

علی ابراهیم‌کافوری، نویسنده نشریه پندار در زمینه شعر و ادبیات است.

«سنجاق قفلی» در 216 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه، به قیمت 6 هزار و 200 تومان  از سوی انتشارات البرز روانه بازار کتاب شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :