حکایت حال پس از 19 سال
چاپ چهارم کتاب «حکایت حال» گفت‌وگوی لیلی گلستان با احمد محمود منتشر می‌شود. این کتاب برای نخستین بار سال 74 به چاپ رسید.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، صالح رامسری، مدیر انتشارات معین با اعلام این خبر گفت:‌ در نظر داریم همه کتاب‌های احمد محمود را منتشر کنیم و چاپ چهارم این کتاب هم که پیش از این از سوی انتشارات مهناز به چاپ سوم رسیده بود،‌ به زودی منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: «حکایت حال» دربرگیرنده گفت‌وگوی لیلی گلستان با احمد محمود است که سال 1374 منتشر شد و برای دریافت مجوز بازچاپ به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاده شده است و در صورت تایید،‌ با شمارگان دوهزار نسخه منتشر می‌شود. 

به گفته رامسری،‌ بهای این کتاب پس از دریافت مجوز مشخص می‌شود. 

در قسمتی از کتاب «حکایت حال» می‌خوانیم:«گلستان- آیا آدم‌های داستان‌هایتان را می‌شناسید؟ با آن‌ها زندگی کرده‌اید؟ و آیا فکر می‌کنید که در انتقال آن‌ها از زندگی واقعی به داستان موفق بوده‌اید؟ شخصیت آدم‌هایتان آن چنان مملوس‌اند که این فکر پیش می‌آید که همۀ آن‌ها در اطرافتان زندگی کرده‌اند.

محمود
-: بله، به گمان من نویسنده باید آدم‌های داستا‌نش را بشناسد، گفته می‌‌شود که نویسنده هم خالق و هم شارح زندگی آدم‌های داستان است، من فکر می‌کنم اگر نویسنده آدم‌های داستا‌نش را نشناسد، یک جایی لنگ خواهد زد. اشخاص از حرکت می‌مانند و آن‌وقت نویسنده ناچار می‌شود جعل کند -حرف‌ها را و حرکت‌ها را- وقتی جعل شد، دیگر آن آدم خودش نیست، کس دیگری است که نویسنده او را نشناخته است و خواننده هم باورش نمی‌کند. شاید هر نویسنده با روش خاص خود با این مسأله برخورد کند، ولی من واقعاً الگوی این آدم‌ها را در زندگی واقعی داشته‌ام. البته اگر عیناً آن‌ها را بگیرم و بگذارم در داستان، یک شخصیت داستانی نخواهم داشت و کار هم چیزی بیش از یک گزارش از رفتار و گفتار آدم‌ها نخواهد بود. کار من ترکیبی است از تخیل و واقعیت.»
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :