حتی یک کتاب هم تاثیر دارد.پروژه‌ی قصر در سال 2007 توسط یک هنرمند مکزیکی به نام «جرج مندز بلیک»، برای بررسی اثرات نیروهای خارجی،اجرا شد.
برای اجرا کردن این پروژه او یک دیوار اجری به طول 75*13 فوت را بر روی یک نسخه از کتاب «قصر» فرانتس کافکا ساخت.
این کتاب بر روی دیوار آجری  یک ساختار قوسی بی ثبات را تا انتها ایجاد کرد. اگرچه برای انجام این پروژه هر کتاب دیگری میتوانست انتخاب شود ولی مندز بلیک مخصوصا کتاب قصر کافکا را برای بزرگداشت زندگی این نویسنده بزرگ انتخاب کرد.

 تاثیر کتاب قصر کافکا بر روی زندگی افراد به صورت مینیمال بر روی آجرها به نمایش گذاشته شد. این رمان نشان میدهد که چگونه یک ایده‌ی کوچک می‌تواند حضوری ماندگار داشته باشد.


فرانتس کافکا، زاده ۳ ژوئیه ۱۸۸۳ – درگذشته ۳ ژوئن ۱۹۲۴ یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آلمانی‌زبان در قرن بیستم بود. آثار کافکا در زمرهٔ تأثیرگذارترین آثار در ادبیات غرب به‌شمار می‌آیند.

فرانتس کافکا به دوست نزدیک خود ماکس برود وصیت کرده بود که تمام آثار او را نخوانده بسوزاند. ماکس برود از این دستور وصیت‌نامه سرپیچی کرد و بیشتر آثار کافکا را منتشر کرد و دوست خود را به شهرت جهانی رساند.
پرآوازه‌ترین آثار کافکا، رمان کوتاه مسخ (Die Verwandlung) و رمان محاکمه و رمان ناتمام قصر هستند. اصطلاحاً، به فضاهای داستانی که موقعیت‌های پیش‌پاافتاده را به شکلی نامعقول و فراواقع‌گرایانه توصیف می‌کنند —فضاهایی که در داستان‌های کافکا زیاد پیش می‌آیند— کافکایی می‌گویند.

 

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :