«جومپا لاهیری» نامزد جایزه کتاب ملی آمریکا شد
 «جومپا لاهیری»، خالق رمان معروف «مترجم دردها» نامزد جایزه کتاب ملی آمریکا شد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی و به نقل از ایسنا، «جومپا لاهیری»، داستان‌نویس برنده جایزه‌ پولیتزر یکی از 10 نویسنده‌ای است که نامش در فهرست‌ مرحله نخست نامزدی بخش ادبیات داستانی جایزه کتاب ملی آمریکا 2013 به چشم می‌خورد.

اثر جدید لاهیری که «زمین گود» نام دارد، داستان دو برادر اهل کلکته را در دهه‌ 1960 روایت می‌کند. «تام دروری» با رمان «آرام»،‌ «الیزابت کراور» با «نقطه نهایی» و «راشل کوشنر» با «آتش‌افکنان» از دیگر رقبای این نویسنده سرشناس برای کسب این جایزه‌ی سالانه هستند.

«آنتونی مارا» با «مجموعه‌ای از پدیده‌های حیاتی»، «جیمز مک‌براید» با «پرنده ارباب خوب»، «آلیس مک‌درموت» با رمان «یک نفر»، «جورج ساندرز» با کتاب «دهم دسامبر» و «جان سیلبر» با رمان «احمق‌ها» هم از دیگر نویسندگانی هستند که نامشان در این فهرست به چشم می‌خورد.

«توماس پینچون»، نویسنده‌ مطرح آمریکایی هم امسال با رمان «لبه‌ خونین» در این رقابت شرکت‌ کرده است.

به گزارش واشنگتن پست، بنیاد کتاب ملی آمریکا همچنین اعلام کرد نویسندگان راه‌یافته به مرحله نهایی بخش‌های شعر، ادبیات نوجوان و ادبیات داستانی و غیرداستانی روز 16 اکتبر معرفی و برندگان نهایی طی مراسمی در نیویورک در 20 نوامبر مشخص خواهد شد.

لاهیری 46 ساله متولد لندن است و اکنون در بروکلین نیویورک سکونت دارد. وی دختر یک مهاجر بنگالی است که با مجموعه داستان معروفش‌ »مترجم دردها» موفق شد جوایز پولیتزر و قلم همینگوی را از آن خود کند. 
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :