جلد سوم «اساطیر و آیین‌های باستانی جهان» در راه است
غلامرضا معصومی از انتشار جلد سوم کتاب «اساطیر و آیین‌های باستانی جهان» خبر داد. موضوع این مجلد حروف «ب و پ» است که در600 صفحه با یک هزار و 130 عکس منتشر می‌شود.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، غلامرضا معصومی درباره این مجموعه گفت: تا امروز مقدمه، حرف «آ» و حرف «الف» منتشر شده که قرار است جلد سوم این مجموعه با حروف الفبای «ب و پ» منتشر شود. 

وی افزود: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ مجموعه کتاب‌های اساطیر و آیین‌های باستانی جهان، ترتیب آن به صورت الفبایی است که مخاطبان و علاقه‌مندان به راحتی می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند.

غلامرضا معصومی با اشاره به این‌که در آخر هر یک از این مجلدها واژه نامه‌هایی نیز برای آشنایی هر چه بیشتر خوانندگان در نظر گرفته شده است گفت: مراکز دانشگاهی و پژوهشی می‌توانند این کتاب را به عنوان منبعی شاخص به عموم معرفی کنند. 

این اسطوره شناس درباره این مجلد چندگانه اظهار کرد: این کتاب در واقع پایان‌نامه من برای دوره فوق لیسانسم، در سال 1340 بوده که به عنوان پنج مجلد قطور مطرح بوده است.

وی ‌ادامه داد: استاد راهنمای من در آن زمان مرحوم سیمین دانشور بود و از این‌که پایان‌نامه من در پنج مجلد قطور قرار دارد بسیار شگفت‌زده شد. این قضیه مسکوت ماند تا در اوایل دهة 70 این پنج جلد را برای چاپ به حوزه هنری بردم و محمد رجبی و مرحوم دکتر محمد مددپور که در آن زمان جزو کارشناسان دفتر بودند مرا تشویق به چاپ این پژوهش‌ها کردند.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :