جست‌وجوی جامعه بلند‌مدت در گفت‌وگو با کاتوزیان
«درجست‌و‌جوی جامعه بلند‌مدت» عنوان کتابی است که در آن کریم ارغنده‌پور پرسش‌هایی را دباره جامعه ایران مطرح کرده و دکتر همایون کاتوزیان نیز به آن‌ها پاسخ داده است.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، این کتاب شامل گفت‌وگوی بلند کریم ارغنده‌پور، روزنامه‌نگار و پژوهشگر با همایون کاتوزیان، استاد دانشگاه آکسفورد بریتانیا است.

در کتاب«درجست‌و‌جوی جامعه بلند‌مدت»که انتشارات نی آن را به چاپ رسانده است، ارغنده‌پور  جامعه ایران از زمان آغاز مشروطه تا دوره اخیر را در گفت‌و‌گویی با دکتر کاتوزیان به بحث گذارده است.

خط اصلی بحث محتمل‌بودن مقوله تغییر در جامعه است. کاتوزیان در این گفت‌وگو اشاره کرده است که تغییر در جامعه امر ناممکنی نیست و به اراده‌ برخاسته از  آگاهی و تجربه متکی است.

همچنین در ادامه بحث امکان تغییر‌پذیری در جوامع بر این مساله تاکید می‌شود که انتظار تغییر در جامعه‌ ایرانی بدون خوانش و درک منطبق بر واقع و دقیق پیشینه‌اش غیرممکن است.

ارغنده‌پور
و کاتوزیان این کتاب را به یاد و خاطره زنده‌یاد احمد بورقانی فراهانی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره نخست ریاست جمهوری حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی تقدیم کرده‌اند.

دکتر همایون کاتوزیان، مسایل مربوط به ایران زمینه علاقه‌مندی وی را تشکیل می‌دهد. تحصیلات رسمی دانشگاهی کاتوزیان در اقتصاد و جامعه‌شناسی است. او به طور همزمان مطالعاتش را در زمینه تاریخ و ادبیات ایران تا سطح پیشرفته آکادمیک ادامه داده‌است و نتایج این مطالعات را می‌توان در تنوع آثار چاپ شده از او دید. از وی بیش از بیست کتاب به زبان‌های فارسی و انگلیسی به چاپ رسیده است.

«درجست‌و‌جوی جامعه بلند‌مدت» در 78 صفحه و به بهای چهار هزار و 200 تومان منتشر شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :