«جای پای جلال» رونمایی شد

کتاب «جای پای جلال» نوشته مهدی قزلی رونمایی شد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایسنا، عصر روز 22شهریورماه مراسم رونمایی کتاب «جای پای جلال» با حضور رضا مقدسی مدیر عامل سابق خبرگزاری مهر، محمدرضا زائری از فعالان فرهنگی و علی عسگری مدیرعامل فعلی خبرگزاری مهر برگزار شد.


این کتاب مجموعه سفرنامه‌های قزلی است که به سفارش مهر انجام شده و پیش‌تر در سایت این خبرگزاری به‌طور دوره‌ای منتشر شده بود.


در ابتدای این مراسم رضا مقدسی از جلال آل‌احمد به عنوان روشنفکری که به بدنه جامعه پیوسته بود و همواره مسائل مردم را سرمایه و مساله خود می‌دید یاد کرد و درباره کتاب «جای پای جلال» نیز گفت: توجه به ایران و ایرانگردی از ویژگی‌های این کتاب است.


در ادامه این مراسم همچنین محمدرضا زائری به موضوع کتاب اشاره کرد و گفت: امروز ما بیش از هر زمان دیگری به تجربه و آزادگی جلال نیاز داریم و باید اجازه دهیم این تغییر در نسل امروز نیز رخ دهد، همانطور که برای شهید آوینی رخ داد.


در بخش دیگری از این مراسم علی عسگری مدیرعامل خبرگزاری مهر نیز در سخنانی اظهار کرد: باید شرایطی فراهم کرد تا مردم ما به کتاب نزدیک‌تر شوند.


او افزود: حس فعلی موجود در کشور ما حس جدایی از کتاب است که نباید آن را حس خوبی دانست.


مهدی قزلی
، نویسنده این کتاب، نیز با بیان اینکه نوشتن این کتاب که به دور از محافظه کاری انجام شده به او اعتماد به نفس داده است، گفت: با نگارش این کتاب به این نتیجه رسیدم که این کار و ژانر از قضا بسیار جدی است و آن‌را جایی میان نویسندگی و خبرنگاری می‌توان طبقه‌بندی کرد.


کتاب«جای پای جلال» به تازگی در 316 صفحه، شمارگان 2500 نسخه و به قیمت 12900 تومان از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :