«ثروت انقلابی» الوین تافلر به ایران رسید
آخرین کتاب الوین تافلر با عنوان ثروت انقلابی با ترجمه رضا امیر رحیمی از سوی نشر ماهی منتشر شد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از مهر، آخرین کتاب تالیف شده توسط الوین تافلر نویسنده و پژوهشگر جنجالی علوم ارتباطات اجتماعی با عنوان «ثروت انقلابی» با ترجمه‌ای رضا امیر رحیمی برای دومین نوبت از سوی نشر ماهی تجدید چاپ شد.


الوین تافلر
این کتاب را با همکاری هایدی تافلر تالیف کرده است و در آن همانند تمامی آثار سابق تالیف شده توسط خود در کنار بشارت دهندگی به لزوم تغییرات از مخاطبان خود خواسته‌اند تا با شیوه‌هایی نوین به آینده بنگرند.


«ثروت انقلابی» کتابی است در مورد آینده ثروت؛ مساله‌ای که شیوه زندگی نهادها و ارزش‌های اسنانی را در دو قرن اخیر دگرگون کرده است. این دو نویسنده در این کتاب مخاطب خود را به سفری اکتشافی در مورد تغییر در تمدن بشری می‌برند و در کنار نمایش جنبه‌های این رویداد، بنیادهای ژرفی که شالوده‌های تمدن مدرن اسنانی را ساخته‌اند را به مخاطب خود نمایش می‌دهند. آنها در این کتاب این نظریه را اثبات کرده‌اند که اسنن  و زندگی او بر روی بنیادهایی ساخته شده است که با سرعتی باورنکردنی در حال تغییر است و بر همین اساس تمدن برپا شده بر روی این بنیادها نیز در حال تغییرات دائمی است و از جبر تاریخی پیروی نمی‌کند و در مقابل به اسن مساله اظهار وابستگی می‌کند که انسان چه رفتار یا معیاری از حقیقت را با اختیار خود بر می‌گزینند.


تافلر
این کتاب را در بخشی از فصل اول از این کتاب می‌نویسد:


این کتاب درباره آینده ثروت است. همه از نوع مرئی و هم از نوع نامرئی آن. یعنی شکلی انقلابی از ثروت که زندگی ما و پرکت های ما و دنیا را در سال‌هایی که با سرعت نزدیک می‌شوند از نو طراحی می‌کند...ثروت انقلابی امروز  فرصت‌های بی‌شمار و مسیرهای جدید زندگی را ، هم برای کار آفرینان خلاق کسب و کار و هم برای کار آفرینان اجتماعی و فرهنگی و آموزشی فراهم می‌کند. این نوع ثروت امکانات تازه‌ای برای کاهش شدید فقر در کشور و سراسر جهان ایجاد می‌کند. اما نوید این آینده درخسان با هشدارهایی همراه است: نه فقط تعداد خطرها بش‌تر می‌شود بلکه شدت تاثیرشان هم افزایش می‌یابد. آینده جایی برای بزدل‌ها نیست.


امروزه ایمیل ها و بلاگ‌ها ما را محاصره کرده‌اند. «ای بِی» از همه ما شخصی کاسب می‌سازد. رسوایی‌های عظیم شرکت‌ها، عناوین خبری را به خود اختصاص می‌دهد. ناگهان اعلام می‌شود که برخی داروها فوق‌العاده خطرناکند و بعد بلافاصله از بازار جمع می‌شوند، هرچند دیگر دیر شده است. ربوت‌ها به مریخ می‌روند و بدون کوچکترین خطایی در آنجا فرود می‌آیند. اما کامپیوترها، نرم‌افزارها، تلفن‌های همراه و شبکه‌ها مدام مختل می‌شوند.....همه می‌خواهند بدانند این هرج و مرج آشکار چه تاثیری بر پول توی جیبشان دارد؟ آیا اصلا پولی در جیبشان می‌ماند؟


با امضای تفاهمنامه‌ای بین موسسه فرهنگی اکو و موسسه بین‌المللی الهدی، همکاری‌های مشترک این دو موسسه بین‌المللی از حوزه ادبیات کودک آغاز می‌شود. از دیگر نوشته‌های این نویسنده کتاب ارزشمندی به نام شوک آینده است که با نگاهی متفاوت به آینده جهان می نگرد. وی همچنین نویسنده کتاب : برخورد تمدن‌ها است که اشاره به ۱۱ سپتامبر و آینده نگری‌های وی دارد.


نشر ماهی این کتاب را در 712 صفحه و با شمارگان 700 نسخه و قیمت 39 هزار تومان منتشر کرده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :