تغییر از من آغاز می‌شود» ششمین بار خواندنی شد

 « تغییر از من آغاز می‌شود » با نگاهی مدیریتی  به تجربیات شخصیت‌ های  بزرگ تاریخ ، ششمین‌بار به بازار نشر عرضه شد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ششمین چاپ کتاب «تغییر از من آغاز می‌شود» در ١٠ فصل به قلم مسعود لعلی، از سوی انتشارات بهار سبز منتشر شده است.چهار فصل نخست کتاب با عنوان‌های «داستان‌های مسوولیت»، «داستان‌های مربوط به مباحث کلی مدیریت»، «داستان‌‌های کار تیمی‌-‌احساس تعلق و تعصب سازمانی مدیریت بر قلب‌ها» و «داستان‌های اشراف بر سازمان و مدیریت منابع و استعداد‌های انسانی» به مباحثی مانند رهبری یعنی مسوولیت،‌ داستان مدیریتی سعدی، ‌سو‌ء‌مدیریت و تاثیر عملکرد دیگران پرداخته است.

مولف، با گرد‌آوری مجموعه داستان‌های مربوط به تجربیات شخصیت‌های مطرح تاریخ کوشیده تا مباحث مهم حوزه مدیریت‌ را برای مخاطب در قالبی جذاب مطرح کند.

به‌عنوان نمونه، نویسنده در دومین فصل کتاب به داستانی از سعدی با عنوان «اگر این میز ماندنی بود به تو نمی‌رسید» اشاره دارد و در پایان حکایت مطرح شده را با تعابیر روز حوزه مدیریت شرح می‌دهد. وی در پایان این حکایت از سعدی آورده است: «پست‌های سازمانی و موقعیت‌های اداری و نظایر آن موقتی و ناپایدارند. بنابر‌این صاحبان آن در هنگام قدرت و توانایی باید از توان خود در جهت خدمت بهره گیرند.»

چهار فصل بعدی کتاب با عنوان‌های «داستان‌های اشراف بر سازمان و مدیریت منابع و استعداد‌های انسانی»،‌ «داستان‌های انگیزه کاری و بهره‌وری» و «داستان‌های خلاقیت و نوآوری» و «داستان‌های مشتری‌مداری و مدیریت» به موضوعاتی مانند من پیشنهاد می‌دهم پس هستم، چگونه اعتماد سازمانی به وجود آوریم؟ و روش برای ایجاد یک تیم وفادار اختصاص دارند.

حکایت سلطان محمود غزنوی، نخستین داستانی است که در چهارمین فصل کتاب آمده و به مقوله اهمیت شناخت سازمانی مدیران اشاره دارد. مولف پس از طرح این داستان آورده است که برخی مدیران، حتی کارکنان خود را در طول دوره مدیریت خود ندیده و آن‌ها را نمی‌شناسند. ولی در برخی از مواقع تصمیمات خیلی مهمی را درباره آن‌ها گرفته و اجرا می‌کنند.

ششمین چاپ کتاب «تغییر از من آغاز می‌شود» با شمارگان دو هزار نسخه در‌ ٢٤٥ صفحه، ‌به بهای هشت هزار و ٩٠٠ تومان به همت انتشارات نیاز دانش منتشر شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :