ترجمه دیگری از شاهزاده و گدای مارک تواین راهی بازار نشر شد
کتاب «شاهزاده و گدا» با ترجمه‌ای ساده و روان توسط پرستو عوض‌زاده از سوی انتشارات قدیانی و در 1100 نسخه منتشر و روانه بازار نشر شد.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از مهر، رمان «شاهزاده و گدا» نوشته مارک تواین، یک رمان تاریخی است که نابرابری‌های طبقاتی و سیستم قضایی ناعادلانه را در زمان سلسله تئودورهای انگلیس نشان می‌دهد. این داستان،‌ در سال 1547 رخ داده است. هم سلسله تئودورها، هم هنری هشتم و هم شاهزاده ادوارد واقعاً وجود داشته‌اند.


«سال‌ها پیش در شهر لندن، پسری به دنیا آمد. اسمش تام کانتی بود. خانواده‌اش بسیار فقیر بودند و توان بزرگ کردنش را نداشتند. در همان روز، در بخش دیگری از لندن، پسری در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمد که خانواده‌اش او را خیلی دوست داشتند. نامش ادوارد تئودور بود و پدرش پادشاه انگلستان.»


و اما تام کانتی، کوچک ترین پسر یک خانواده گداست؛ بنابراین با آدم‌هایی که جامعه آنها را پس زده زندگی می‌کند. او همیشه در فکر زندگی بهتر است و کشیش محلی هم او را تشویق می‌کند و به او خواندن و نوشتن یاد داده است.


یک روز که تام اطراف دروازه‌های قصر پرسه می‌زد شاهزاده کم سالی را می‌بیند. نگهبانان، تام را کتک می‌زنند تا او را دور کنند. اما شاهزاده به آنها فرمان می‌دهد که از این کار دست بردارند. بعد از تام دعوت می‌کند که به داخل قصر بیاید. این دو شیفته تفاوت‌های سبک زندگی یکدیگر و در عین حال شباهت‌های ظاهری‌شان می‌شوند. پسرها تصمیم می‌گیرند که نقش‌هایشان را با هم عوض کنند و....

اگر می‌خواهید بدانید شاهزاده ادوارد چه کرد و به سر تام کانتی چه آمد، کتاب«شاهزاده و گدا» نوشته مارک تواین با ترجمه پرستو عوض‌زاده را بخوانید. این کتاب با ترجمه‌ای ساده و روان از سوی انتشارات قدیانی و در 1100 نسخه و به قیمت 4500 تومان منتشر شده است.

کاترین اَلمستید بازنویسی رمان«شاهزاده و گدا» اثر مارک تواین را برعهده داشته و این داستان را برای نوجوانان خلاصه  بازنویسی کرده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :