ترجمه دو کتاب «صبحانه قهرمانان» و «وقتی شعله‌ها شما را دربر می‌گیرند»  منتشر شد
به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایسنا، «صبحانه قهرمانان» نوشته کورت ونه‌گات با ترجمه راضیه رحمانی به چاپ رسیده است.

بخشی از متن کتاب: «نام داستان تراوت که در مجله بند جوراب سیاه چاپ شده بود «لوده رقاص» بود و مثل خیلی از داستان‌های دیگرش درباره شکستی حزن‌انگیز در برقراری ارتباط بود. توالی رویدادهای داستان این‌گونه بود: موجودی فضایی به نام زاگ سوار بر بشقاب پرنده به زمین آمد تا راز درمان سرطان و چگونگی پرهیز از جنگ را برای انسان‌ها فاش کند. زاگ این اطلاعات را از سیاره‌ای به نام مارگو آورد که ساکنانش از طریق نوعی پایکوبی و باد معده با هم ارتباط برقرار می‌کردند.

زاگ شباهنگام در کانتیکاکت فرود آمد. اما همین که پایش به زمین رسید‌، خانه‌ای را در حال سوختن دید. به سرعت به سمت خانه رفت و برای اخطار به ساکنانش و آگاه کردنشان از خطری که تهدیدشان می‌کرد شروع کرد به پایکوبی و استفاده از باد معده‌اش. بزرگ خانواده با یک ضربه چوب گلف مغز زاگ را ریخت توی دهنش».

«صبحانه قهرمانان» در 311 صفحه با شمارگان 1650 نسخه و قیمت 14000 تومان در انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است.

**

«وقتی شعله‌ها شما را دربر می‌گیرند» نوشته دیوید سداریس با ترجمه نادر قبله‌ای در 267 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 13500 تومان در انتشارات مروارید منتشر شده است.

بخشی از متن کتاب: «وقتی سیگار کشیدن در رستوران‌های نیویورک ممنوع شد،‌ دیگر بیرون از خانه غذا نخوردم‌. وقتی آن را در محل کار ممنوع کردند‌، کارم را ترک کردم‌، و وقتی قیمت یک پاکت سیگار به هفت دلار افزایش یافت‌، اسباب و اثاثیه‌ام را جمع کردم و به فرانسه رفتم. آن‌جا‌ پیدا کردن سیگار خودم سخت بود‌، ولی اهمیتی نداشت. دست کم دو بار در سال به ایالات متحده برمی‌گشتم. هر کارتن معاف از مالیات فقط بیست دلار بود،‌ و من‌ پیش از این‌که سوار هواپیما بشوم‌، پانزده کارتن می‌خریدم. سیگارهایی را هم که دوستانم برای کریسمس یا عید پاک برایم می‌آوردند‌، به آن اضافه کنید. از آن‌جا که همیشه آمادگی امکان آتش‌سوزی یا دزدی را داشتم‌، در بهترین حالت سی و چهار کارتن داشتم‌، که در سه جای متفاوت تلنبار شده بودند. به آن‌ها می‌گفتم «سیاهه موجودی» و می‌گفتم «تنها چیزی که بین من و فروپاشی کامل روانی وجود دارد،‌ همین سیاهه موجودی است». 
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :