تجدید چاپ دو کتاب از مجموعه کتاب‌های ˝شعر زمان ما˝

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از هنرآنلاین، انتشارات نگاه خبر داد که دو کتاب "سهراب سپهری" و "سیدعلی صالحی" از سری کتاب‌های "شعر زمان ما" به ترتیب سومین و نهمین عنوان از این مجموعه هستند که به تازگی از سوی انتشارات نگاه تجدید چاپ شده‌اند.

بى‌هیچ تردیدى مجموعه‌ بى‌نظیر و پنج جلدى "شعر زمان ما" که تفسیر و تحلیل گزیده شعرهاى پنج شاعر بزرگ معاصر: نیما، اخوان، شاملو، سپهرى و فروغ را شامل مى‌شود و طى سالیانى طولانى از سوى زنده‌یاد محمد حقوقى شاعر و محقّق فروتن فراهم آمده بود، گنجینه‌اى گرانبهاست از شعر روزگار ما که انتشار آن با تلاش انتشارات نگاه میسّر شد و جامعه‌ ادبى اعم از روشنفکران و دانشجویان و دیگر اهالى فرهنگ از آن استقبال شایانى کردند و تجدید طبع چندباره‌ هرکدام از مجلّدات آن، گواه بارز این ادعاست. دریغا در هشتم تیرماه 1388 محمد حقوقى، ملک این جهانى وانهاد و به مصداق "اى بسا آرزو که خاک شده"، کار تدوین مجلّدات بعدى شعر زمان ما، نافرجام ماند.

سومین عنوان از مجموعه کتاب‌های "شعر زمان ما" اختصاص دارد به شعرهای برگزیده‌ سهراب سپهری به همراه تفسیر و تحلیل موفق ترین شعرها که در488 صفحه گردآوری شده اند.

این کتاب اینک در بیست و یکمین چاپ خود از سوی انتشارات نگاه با قیمت 15000 تومان منتشر شده است.

دوره‌ جدید این مجموعه به‌واقع حاصل تلاش و تتبّع محقق و ادیب معاصر فیض شریفى است که به روایت ایشان زنده‌نام "حقوقى" شش ماه پیش از فرونهادن قلم، دوام و پیگیرى و تألیف سایر مجلدات را بدو سپرده بود.

در دوره‌ جدید، فراهم‌آورنده سروده‌هاى "سیمین بهبهانى"، "نادر نادرپور"، "سیاوش کسرایى"، "نصرت رحمانى"، "منوچهر آتشى"، "سید على صالحى"، "یدالله رویایى"، "شمس لنگرودى"، "حمید مصدق" و "حسین منزوى" را مطمح نظر قرار داده و بى‌آنکه صرفآ قصد تقلید از شیوه‌ کار زنده‌یاد حقوقى را داشته باشد با روش و دیدى علمى و مدرن، با واکاوى و جستجوى برگ‌هاى ادبیات معاصر، ضمن تحلیل و نقد اشعار هر شاعر، به‌گزینى از سروده‌هاى اثرگذار شاعران مورد بحث را نیز عرضه کرده است...

نهمین عنوان از مجموعه کتاب های شعر زمان ما، اختصاص دارد به شعرهای برگزیده‌ سیدعلی صالحی به همراه تفسیر و تحلیل موفق ترین شعرها که در488 صفحه گردآوری شده اند.

این کتاب در چاپ دوم خود از سوی انتشارات نگاه با قیمت 25000 تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :