تجدید چاپ  دو مجموعه‌ی شعر «روز بخیر محبوب من» و «کنسرت در جهنم»
رسول یونان معتقد است، توجه به واقعیت‌های پیرامونش باعث استقبال مخاطبان از شعرهایش شده است.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی، این شاعر که دو مجموعه‌ی شعر اولش «روز بخیر محبوب من» و «کنسرت در جهنم» دوباره تجدید چاپ شده‌اند، در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: از همان ابتدا درک و دریافتی را که از خود و دنیای پیرامونم داشتم، وارد شعرهایم کردم. گمان می‌کنم همین مسأله باعث استقبال مردم از شعرهای من شده است.

او افزود: مردم به چگونه شعر گفتن ما اهمیت می‌دهند و با خواندن شعرهای‌مان به اندیشه‌ها و احساسات ما ارزش می‌دهند. اگر مردم کارهای مرا نمی‌خواندند، بی‌شک روش خود را در شعر گفتن عوض می‌کردم.

یونان درباره‌ی رونق و رکود شعر در ایران گفت: در این‌باره نظر قطعی نمی‌توان داد. گاهی در یک دوره از برخی جریان‌های شعری استقبال می‌شود و گاهی هم شاهد رکود در شعر معاصر هستیم.

این شاعر در ادامه به مضمون «مرگ» در برخی از شعرهای این دو کتاب اشاره و اظهار کرد: من همیشه به مرگ فکر می‌کنم. مرگ را یک نجات‌دهنده می‌دانم که می‌تواند به خاطر ظلمی که زندگی به انسان‌ها می‌کند، آن‌ها را از بیماری، فقر و ناامیدی نجات دهد.

یونان گفت: من آدم ناامیدی نیستم، اما می‌دانم همه چیز به پایان خودش نزدیک می‌شود. همین رو به پایان بودن و وجود مرگ است که به زندگی معنا می‌دهد. وقتی بدانیم همه چیز رو به پایان است، قدر بودن‌های‌مان را بیش‌تر خواهیم دانست.

این شاعر همچنین درباره‌ی مفهوم «عشق» در شعرهایش گفت: از وقتی خودم را شناختم، عاشق بودم و عشق همواره در زندگی‌ام جریان داشته است. همچنین معتقدم فقر آن‌قدر نیرومند نیست و اگر ناامید نباشیم، بر فقر پیروز می‌شویم.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره‌ی پدرش گفت: من اندیشیدن را از پدرم آموختم. او یک رادیو تک‌موج داشت که گاهی به آهنگ‌ها و آوازهایی که از آن پخش می‌شد، گوش می‌داد. هر چند معنای خیلی از آن‌ها را نمی‌دانست، اما با اندیشیدن به آن‌ها دنیاهای تازه‌ای برای خود خلق می‌کرد و باعث می‌شد من هم مثل او به دنیای اطرافم فکر کنم.

چاپ چهارم «روز بخیر محبوب من» و چاپ سوم «کنسرت در جهنم» به تازگی از سوی نشر مینا وارد بازار کتاب شده‌اند.

«روز بخیر محبوب من» با 80 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و قیمت 6000 تومان و «کنسرت در جهنم» با 96 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و قیمت 7000 تومان منتشر شده‌اند.

این دو مجموعه نخستین مجموعه‌ی شعرهای منتشرشده از این شاعرند.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :