تازه‌های کتاب در فروشگاه اینترنتی شهرکتاب...
˝زیبای هلیل˝ اثر منصور علیمرادی، نمایشنامه ˝من آنجا نیستم˝ نوشته مهدی میرباقری، چهار اثر نمایشی از لندفورد ویلسون و کتاب ˝این طرف صحرا، آن طرف صحرا˝ نوشته افسانه شعبان‌نژاد از تازه‌های کتاب این روزهاست.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از هنرآنلاین، "زیبای هلیل"، اولین مجموعه داستان منصور علیمرادی داستان‌نویس است و مجموعه‌ 8 داستان کوتاه است شامل "موسا"، "رفعت‌نظام کدوم‌تایه پیرمرد؟"، "زیبای هلیل"، "آهو"، "بایک فشنگ چه می‌شود کرد مگر..."، "برگه‌ امتحانی"، "سرزمین مادری" و "مهندس برق‌کشانی" که توسط نشر نون و برای دومین بار منتشر شده است.


چاپ اول این مجموعه که توسط نشر آموت منتشر شده بود مورد توجه زیادی قرار گرفت و نامزد بخش نهایی جایزه هفت‌اقلیم و کتاب فصل بود.


نمایشنامه "من آنجا نیستم" نوشته مهدی میرباقری اما در قالب مجموعه "ایران این روزها" منتشر شد. این نمایشنامه " با نگاهی به مفهوم نظریه جهان‌های موازی توسط مهدی میرباقری نوشته شده است.


طبق این نظریه، جهان‌های زیادی وجود دارند که کنار هم به‌طور موازی حرکت می‌کنند. عامل اصلی در جدایی این جهان انتخاب‌های افراد است، انتخاب در مورد هر پیش آمدی در زندگی، انتخاب مدرسه، انتخاب دوستان، انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه انتخاب‌هایی در شغل، همسر به‌طور کل انتخاب بر سر دوراهی‌ها یا چندراهی‌ها.


بر اساس این نظریه شمار زیادی (شاید بی‌نهایت) جهان وجود دارد که حاصل هزاران انتخاب متفاوت در زندگی است و هرآنچه می‌توانست در دنیای ما رخ دهد و اتفاق نیفتاده است در جهان‌های دیگری در حال رخ دادن است.


مفسران این نظریه بیان می‌دارند که رؤیایی که شما می‌بینید، رؤیا نیست بلکه یک واقعیت است که در جهان مجاور در حال اتفاق افتادن است و روح شما (که ممکن است با سرعت نور حرکت کند) تحت آن شرایط خاص میان جهان‌های مختلف حرکت می‌کند و حتی پا را فراتر گذاشته و می‌گویند دنیای ما واقعی نیست ما بدلی هستیم از یک واقعیت در دنیایی دیگر.


نمایشنامه "من آنجا نیستم" در 64 صفحه در 1100 نسخه و با قیمت 5500 تومان روانه بازار شده است.


اما آثر نمایشی لندفورد ویلسون که توسط نشر زلال منتشر شده؛ عبارتند از: "جنون خانم روشن"، "خانه مفت"، "نمایشگاه لودلو" و "خانه به دوش".


چهار اثر نمایشی از لندفورد ویلسون با ترجمه معین محب علیان توسط انتشارات زلال اندیشه منتشر شد.


در این کتاب ۴ نمایشنامه به نام‌های "جنون خانم روشن" "خانه مفت" "نمایشگاه لودلو" و "خانه به دوش" قرار گرفته‌اند که جنون خانم روشن برنده جایزه پولیتزر نمایشنامه نویسی شده است. مقدمه این اثر را "شکرخداگودرزی" کارگردان، نمایشنامه نویس و بازیگر تئا‌تر کشور نوشته است.


نویسنده کتاب لندفورد ویلسون نمایشنامه نویس آمریکایی است که با تولید نمایشنامه‌های آغازینش در کافه سینو به پیش برد جنبش تئاتری آف آف برادوی کمک شایانی کرده است. ویلسون نامزد دریافت ۳ جایزه تونی، ۵ جایزه اُبیه و میز دراما شده است او در سال ۲۰۰۴ جایزه مجمع بین المللی تئا‌تر را بعنوان بزرگر‌ترین نمایشنامه نویس آمریکایی از آن خود کرده است.


در آثار نمایشی ویلسون روابط میان انسانی، فروپاشی کلیشه‌های از پیش تعیین شده فرد در مواجهه با عناصر جدید جامعه و انسان ماشینی و همچنین مشکلات ذهنی، انتزاعی انسان مدرن دیده می‌شود.


این کتاب با شمارگان ۵۰۰ جلد و قیمت ۵۰۰۰۰ ریال راوانه بازار نشر شده است.


و در آخر کتاب "این طرف صحرا، آن طرف صحرا" نوشته افسانه شعبان‌نژاد توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زبان کردی منتشر شد.


این کتاب از مجموعه داستان‌های حیوانات شامل 4 داستان با تصویر‌سازی از نیلوفر میرمحمدی آراسته شده و توسط مصطفی ایلخانی به زبان کُردی برگردانده شده است.


"کلاغه پرید"، "همسایه"، "اشی‌مشی" و "این طرف صحرا، آن طرف صحرا" داستان‌هایی است که در این کتاب برای گروه‌سنی الف و ب (3 تا 9 سال) به چاپ رسیده است.


در عین حال داستان "ئه‌و لا ده‌شت، ئه‌و لا ده‌شت" این‌گونه آغاز شده که: زیر گنبد کبود یک صحرا بود. این طرف صحرا یک بز زنگوله‌پا با سه تا بچه بود. آن طرف صحرا یک گرگ، همیشه گرسنه بود. یک روز گرگه از آن طرف صحرا به این طرف آمد و بز زنگوله پا و بچه‌هاش را دید و نقشه کشید که و ادامه داستان...


این کتاب در 32 صفحه تمام رنگی با شمارگان 3هزار نسخه و قیمت 3‌هزار تومان منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور خریداری کنند.


بسیاری از کتاب‌های کانون تاکنون به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، پرتغالی، اسپانیولی، ژاپنی، کُره‌‌‌‌‌‌‌‌ای، لهستانی، ایتالیایی، عربی، نروژی، مالایی، فنلاندی، تایوانی و غیره منتشر شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :