تازه‌های نشر این روزها...
˝بودن˝ رمانی از یرژی کوشینسکی، ˝مرگ آقای بالتیس برگر˝ اثر بهومیل هرابال، ˝والنتینو˝ از ناتالیا گینزبرگ و مجموعه داستان ˝زمان در گذر است˝ نوشته برنار کمان از تازه‌های نشر این روزهاست.


به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین، " تئاتر و سیاست" اثر جواد کلهر با ترجمه امیرکیان پور و نمایشنامه "شیرهای خان بابا سلطنه" اثر افشین هاشمی از تازه‌های نشر مروارید است.


در پشت جلد کتاب می‌خوانیم: چه بر سر سیاست می‌آید وقتی فرم تئاتر به خود می‌گیرد؟ چگونه تئاتر، سیاست را در جامعه و روی صحنه توأمان به کار گرفته و تحلیل برده است؟


"کتاب تئاتر و سیاست" در 105صفحه و با قیمت 6100 تومان در بازار عرضه شده است.


اما نمایشنامه "شیرهای خان بابا سلطنه"اولین بار مرداد 1392 در فرهنگسرای ارسباران نمایشخوانی شده است.


این کتاب نیز در 112 صفحه و با قیمت 6500 تومان در بازار در دسترس علاقه‌مندان به کتاب قرار دارد.


اما از دیگر کتاب‌های تازه به انتشار رسیده می‌توان به "عناصر بنیادین در نظریه‌های روایت" اشاره کرد. این کتاب نوشته دیوید هرمن است که با ترجمه حسین صافی و با تیراژ ۱۱۰۰ در انتشارات نی منتشر شده است.


"دانه و پیمانه" نیز عنوان کتابی مشترک از علی اشرف درویشیان و رضا خندان مهابادی است. این کتاب مجموعه نقد رمان و داستان کوتاه ایرانی و خارجی است که در نشر چشمه با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۳۰۰۰ تومان منتشر شده است.


مجموعه داستان "زمان در گذر است" نوشته برنار کمان با ترجمه شبنم سنگاری نیز از تازه‌های نشر به حساب می‌آید. برنار کمان نویسنده فرانسوی زبان اهل سوئیس است که در سال ۲۰۱۱ جایزه ادبی داستان کوتاه کنگور را به خود اختصاص داد. این مجموعه داستان توسط نشر قطره در ۱۵۰ صفحه با قیمت ۷۵۰۰ تومان روانه بازار شده است.


از دیگر کتاب‌های منتشر شده "والنتینو" رمان ناتالیا گینزبرگ است که سمانه سادات افسری آن را ترجمه کرده است. این کتاب را انتشارات باغ نو با قیمت ۸۰۰۰ تومان منتشر کرده است.


" باغ نو" همچنین رمان دیگری از نویسنده "تنهایی پر هیاهو" اثر بهومیل هرابال منتشر کرده است. عنوان این رمان "مرگ آقای بالتیس برگر" است که توسط ساغر اسرار ترجمه شده است.


اما "بودن" رمانی از یرژی کوشینسکی است که سال‌ها پیش، با ترجمه‌های دیگری در ایران منتشر شده بود. اکنون این رمان را نشر آموت به ترجمه مهسا ملک مرزبان چاپ و منتشر کرده است. این رمان داستان باغبانی را روایت می‌کند که تا چهل سالگی از خانه خارج نشده و تنها راه ارتباطی‌اش با بیرون از طریق تلویزیون است.


همچنین پرویز شهدی نیز رمان "انزجار" آلبرتو موراویا را ترجمه کرده است. ژان لوک گدار فیلم تحقیر را براساس رمان انزجار ساخته است. این رمان توسط نشر آوای الف با قیمت ۱۲۵۰۰ تومان منتشر شده است.


و در آخر نمایشنامه اورستیا نیز در نشر آگه منتشر شده است. این نمایشنامه نوشته آشیل؛ نمایشنامه نویس معروف یونانی است که به سفارش پیتر اشتاین، ‌کارگردان تئا‌تر آلمان برای اجرا در ایران، محمود حسینی زاد متن را از روی نسخهٔ باز نویسی شده آلمانی ترجمه کرده است. قیمت این نمایشنامه ۱۸۰۰۰ تومان است.


اما از تازه‌های کتاب در زمینه عکاسی نیز می‌توان به "120 نکته ضروری در عکاسی" اشاره کرد که در هفته‌ای که گذشت در انتشارات افراز به چاپ چهارم رسید. این کتاب با ترجمه و گردآوری فرزاد امامی و با قیمت 25 هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :