تازه های این روزهای بازار کتاب

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و به نقل از هنر آنلاین ؛ کتاب "سیرکی که می‌گذرد" که به تازگی در نشر چشمه منتشر شده بود تجدید چاپ شد تا در عرض یک ماه به دومین چاپ خود برسد. این کتاب را نسیم موسوی پاک ترجمه کرده است.

این کتاب در 2000 نسخه و با قیمت 7500 تومان در نشر چشمه منتشر شده است.

همچنین "خیابان بوتیک‌های خاموش" مهم‌ترین اثر این نویسنده نیز به چاپ سوم رسید.

این اثر که برنده جایزه گنکور 1978 است با ترجمه زنده‌یاد ساسان تبسمی از سوی انتشارات افراز روانه بازار شده است.

این رمان، داستانی از جست‌وجوی حقیقت و گذشته‌ کارآگاهی حافظه‌باخته است که همانند همه‌ شخصیت‌های ضدقهرمان داستان‌های مودیانو، سهمی از گذشته دارد که کمی به امروز آغشته است. جی‌ام جی لوکلزیو، برنده‌ نوبل ادبی 2008، می‌گوید: "پاتریک مودیانو یکی از بهترین و خلاق‌ترین نویسندگان زنده‌ی فرانسه است که بی‌شک تأثیر بسزایی بر نویسندگان جوان گذاشته است."

بر اساس مقدمه این کتاب، نثر مودیانو نقطه‌قوت نویسندگی او است. او به کمک نیروی شگرف و ساده‌ روایت، مخاطب را از صفحه‌ اول با پرسه‌زنی‌های شخصیت‌های ضدقهرمانان داستان خود در قلب پاریس، عروس پیر و زیبای شهرهای جهان، با ذکر اسامی خیابان‌ها، کوچه‌ها، میادین، ایستگاه‌ها و متروها همراه می‌کند.

در نوشته‌های او، جمله‌ها از دقت بسیار بالایی برخوردارند، عاری از پیچیدگی زبانی، دقیق و به حدی روان که مانند لغزیدن آرام راوی در جای‌جای پاریس، روی خط می‌لغزند و در گوشه‌ای حساس از احساس خواننده می‌نشینند.

"خیابان بوتیک‌های خاموش" نیز در 247 صفحه و با تیراژ 1100 نسخه و قیمت 14800 توماه تجدید چاپ شده است.
همچنین در نشر ققنوس رمان جدید از کورت ونه گات با عنوان "صبحانه قهرمانان" منتشر شد.
این کتاب را راضیه رحمانی ترجمه کرده است.
"صبحانه قهرمانان" در 312 صفحه و با قیمت 14000 تومان منتشر شده است.

اما رمان "مگره و آقای شارل" از مجموعه رمان‌های سربازرس مگره، نوشته ژرژ سیمنون با ترجمه عباس آگاهی توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و راهی بازار نشر شد.

مهر خبر داد که "مگره و آقای شارل" چهل و پنجمین عنوان مجموعه پلیسی نقاب است که توسط این ناشر چاپ می‌شود. تا به حال تعدادی از رمان‌های مختلفی که سیمنون با محوریت سربازرس مگره نوشته است، توسط آگاهی ترجمه و در قالب مجموعه نقاب به چاپ رسیده است. "مگره و زن بلند‌بالا" عنوان رمان اخیر سربازرس مگره در نقاب بود که چند ماه پیش وارد بازار نشر شد.

داستان "مگره و آقای شارل" به این ترتیب است که سربازرس مگره و همکارانش در پرونده‌ای که به آن‌ها محول می‌شود، در خصوص ناپدید شدن یک سردفتر اسناد رسمی بسیار سرشناس به تحقیقات گسترده دست می‌زنند و متوجه می‌شوند که سردفتر مورد نظر، زندگی دوگانه‌ای داشته و در کاباره‌های معروف شهر پاریس، به نام آقای شارل معروف بوده است. سوالی که در این میان پیش می‌آید این است که چه کسی می‌توانسته او را سر به نیست کند؟ و اگر جنایتی به وقوع پیوسته، با جنازه سردفتر چه کرده‌است؟

و آخر اینکه اثر معروف جیمز ام. کین "پستچی همیشه دوبار زنگ‌ می‌زند" در نشر چشمه منتشر شد.

این کتاب با ترجمه بهرنگ رجبی در سلسه کتاب‌های "جهان کلاسیک" نشر چشمه منتشر شد.

این داستان چنین شروع می‌شود: "طرف‌های ظهر بود که از تو کامیون یونجه پرتم کردن بیرون. شب قبلش دوروبر کامیونه ول گشته بودم و به محض این که خزیدم زیر برزنتش، خوابم برد. بعد سه هفته تو تیاجوآنا خیلی خواب لازم بودم و کماکان هم داشتم به خوابم می‌رسیدم که یه طرف برزنته رو-برا خاطر خنک شدن موتور- زدن کنار. یهو دیده بودن یه پایی از زیرش زده بیرون، پرتم کردن پایین. ولی یه سیگار بهم دادن؛ من هم دیگه زدم به جاده تا یه چیزی برا خوردن پیدا کنم."

این کتاب نیز در 1000 نسخه و با قیمت 7800 نومان روانه بازار کتاب شده است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :