«به یاد من باش» با صدای سالار عقیلی منتشر شد

آلبوم «به یاد من باش» واپسین اثر پیمان خازنی به خوانندگی سالار عقیلی و کلام دکتر علی غضنفری از سوی موسسهٔ آوای باربد روز گذشته منتشر شد.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از خبرگزاری هنر ایران، در این اثر که بر مبنای موسیقی ارکسترال و با نگاهی به ساختار موسیقی ملی تالیف شده است، پنج تصنیف با عنوان‌های به یاد من باش، خیال خوش، نگاهی منتظر، در نهانخانه‌ی دل، بی‌باده و یک ساز و آواز در دستگاه همایون بر روی غزلی از سعدی گنجانده شده است.

پیمان خازنی در یادداشتی به عنوان مقدمه‌ی اثر این چنین تقریر کرده است:"به یاد من باش" ترجیع بند انسان خاموش امروز است که در دست فراموشی رو به تنهایی است."به یاد من باش" مرثیه‌ای است در رثای آن که بود و دیگر نیست و سال‌هاست که یادی از چیزی با من نیست. نوستالژی "به یاد من باش" داستان عشق است و مراجعه. قصه‌ی اندوه تنهایان و غصه‌هاشان. این دور با هم یکبار دیگربه سمت بی‌سوی خاطرات‌مان می‌رویم و با هم زمزمه می‌کنیم "به یاد من باش".

در این اثر همایون رحیمیان، رضا عالمی، میثم مروستی، عماد رضا نکویی، پدرام فریوسفی، پویا خوش آهنگ، لعیا اعتمادی، میلاد عالمی، سهراب برهمندی، کریم قربانی، آتنا اشتیاقی، داوود منادی، مهرداد عالمی، علیرضا خورشیدفر، سینا ذکایی، آرمین قیطاسی، پیام سوری، احسان خازنی، رابعه زند، الناز اعلائی، سینا اعلم، میرامیر میری، شایان یزدی‌زاده، امیر حاجی‌نیا، و پیمان خازنی به نوازندگی پرداخته‌اند.

در این اثر که ضبط آن چهار سال به طول انجامیده است،پیمان خازنی با نگرشی نو به مقوله‌ی جواب آواز فضاهایی تازه را تجربه کرده است و با ترکیب تار و قانون به این امر پرداخته است.

» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :