بلقیس سلیمانی با سگ‌سالی آمد
 رمان «سگ‌سالی» بلقیس سلیمانی منتشر شد.

به گزارش شهرکتاب اینترنتی، این نویسنده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتشار تازه‌ترین رمانش با نام «سگ‌سالی» گفت: این رمان با کارهای قبلی‌ام دو تفاوت اساسی دارد؛ یکی این‌که شخصیت اصلی این رمان مرد است و دیگر این‌که داستان آن واقعی است.

او درباره موضوع این رمان اظهار کرد: من در این رمان وقایع دهه 60 را دستمایه کار قرار دادم و در واقع رمان به نوعی در راستای کارهای قبلی من نوشته شده است.

سلیمانی همچنین درباره واقعی بودن داستان این رمان گفت: این داستان در یکی از استان‌های شرقی کشور اتفاق افتاده است و من موضوع یک‌خطی را به یک داستان بلند تبدیل کردم. حوادث‌ و شخصیت‌ها همه ساختگی هستند. من قبلا تجربه نوشتن رمان براساس یک اتفاق واقعی را نداشتم و این اولین‌بار است که با این سبک رمانی می‌نویسم.

او درباره روایت در رمان «سگ‌سالی» هم گفت: رمان در فصل‌های کوتاه‌، کوتاه و براساس روایت دانای کل محدود نوشته شده است و 24 سال از زندگی شخصیت اصلی را به صورت روایت‌های کوتاه بیان می‌کند تا خواننده خسته نشود.

رمان «سگ‌سالی» به تازگی با شمارگان 1500 نسخه و قیمت 7000 تومان در 142 صفحه از سوی نشر زاوش منتشر شده است.

سلیمانی همچنین درباره کارهای دیگرش گفت: طرح یک رمان را در دست دارم که می‌خواهم کمی از فعالیت‌های تدریسم کم کنم و بعد از عید نگارش آن را آغاز کنم.

بلقیس سلیمانی سال 1342 در کرمان به دنیا آمده است. رمان‌های «بازی آخر بانو»،‌ «خاله‌بازی» و «به هادس خوش آمدید» و همچنین مجموعه داستان‌های «بازی عروس و داماد» و «پسری که مرا دوست داشت» از آثار منتشرشده این نویسنده‌اند
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :