بعد از سفر ماه عسل و خیابان بوتیک‌های خاموش نوبت به دورا برودر رسید
رمان «دورا برودر» نوشته پاتریک مودیانو برنده نوبل ادبی سال 2014 با ترجمه نسرین اصغرزاده منتشر شد. 

پس از انتشار رمان‌های «محله گمشده»، «سفر ماه عسل» و «خیابان بوتیک‌های خاموش»، کتاب «دورا برودر» چهارمین اثر پاتریک مودیانو است که در انتشارات افراز به‌چاپ رسیده است. در این رمان به ماجراهایی مثل قتل‌عام یهودیان، دختران یهودی پاریس و تاریخ اشغال فرانسه به‌دست آلمان‌ها پرداخته شده است و تاکنون در چند روزنامه خارجی از جمله گاردین و هافینگتون‌پست به‌عنوان یکی از آثار برتر و شاهکار مودیانو معرفی شده است.

در بخشی از متن این داستان آمده است:

«ژانویه 1965 بود. شب‌ها حدود ساعت شش، چهارراه بلوار اُرنانو و خیابان شامپیون تاریک می شد. از من کاری ساخته نبود، با غروب آفتاب، در این خیابان ها خودم را گم می کردم.
کافه آخر، در انتهای بلوار ارنانو «ورس توژور» نامیده می شد که در کنار تعدادی از کافه های هم ترازش قرار داشت. سمت چپ نبش بلوار نِی، کافه دیگری بود که یک گرامافون سکه ای داشت. در چهارراه اُرنانو- شامپیون، یک داروخانه و دو کافه که یکی قدیمی تر بود نبش خیابان دوواِسم قرار داشت. آنچه که در این کافه ها می توانستم در انتظارش بمانم... تماشا ی سپیده صبحگاهی بود به هنگام سر آمدن شب و در اواخر بعدازظهر تماشای غروب. دیرهنگام، در زمان تعطیلی کافه...»

«دورا برودر» در 128 صفحه و با قیمت 7700 تومان منتشر شده است.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :