بازچاپ سه کتاب احمد محمود پس از نیم قرن!‌
«مول»، «دریا هنوز آرام است» و « بیهودگی» نوشته احمد محمود پس از 50 سال در قالب یک کتاب از سوی انتشارات معین منتشر می‌‌شود.

به گزارش فروشگاه اینترنتی شهرکتاب به نقل از ایبنا، صالح رامسری،‌ مدیرمسوول انتشارات معین در این باره  گفت: عنوان این مجموعه «سه کتاب» است و محمود حدود 50 سال قبل و پیش از آن‌که نویسنده‌ نامداری شود، آن‌ها را با هزینه شخصی‌اش در اهواز منتشر کرده بود.  

وی افزود: قرار است انتشارات معین همراه این اثر چاپ چهارم «قصه آ‌شنا»، یکی از رمان‌های محمود را که از سوی نشر نگاه منتشر شده بود، روانه بازار نشر کند. خانواده‌ محمود از آنجا که انتشارات معین انتشار بازچاپ همه آثار این نویسنده را به عهده گرفته، کتاب «قصه آشنا» را هم برای چاپ چهارم به ما سپرد. 

«چرا پس از 50 سال، سه کتاب از یک نویسنده بازچاپ می‌شوند؟ »رامسری در پاسخ به این پرسش گفت: این آثار بخشی از کارنامه ادبی محمود را تشکیل می‌دهند و بسیاری از دانشجویان رشته ادبیات، برای تکمیل پایانامه خود به انتشارات معین رجوع می‌کنند و از این سه کتاب می‌پرسند و ما هم تصمیم گرفتیم این آثار را پس از نیم‌ قرن چاپ دومی کنیم. 

به گفته رامسری قرار است «سه کتاب» با شمارگان دو هزار نسخه منتشر شود و پس از انتشار بهای آن مشخص می‌شود. 

احمد اعطا، با نام ادبی احمد محمود، متولد ۱۳۱۰ اهواز و از داستان‌نویسان معاصر ایرانی است. محمود را جزو پیروان مکتب رئالیسم اجتماعی محسوب می‌کنند. «همسایه‌ها» رمانی از او که پیش از انقلاب نوشته شده، از آثار برجسته ادبیات داستانی معاصر ایران است.

محمود جمعه، ۱۲ مهر سال ۱۳۸۱، بر اثر بیماری ریوی، در بیمارستان مهراد تهران درگذشت و در امامزاده طاهر کرج به خاک سپرده شد.

همسایه‌ها (۱۳۵۳)، داستان یک شهر (۱۳۶۰)، زمین سوخته (۱۳۶۱)، مدار صفر درجه (۱۳۷۲)، آدم زنده (۱۳۷۶) و درخت انجیر معابد (۱۳۷۹) از رمان‌های منتشر شده او به شمار می‌آیند.
» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
متن :